Probiotic Gummies želatínové pastilky

Lahodné probiotické želatínové pastilky s prírodnou malinovou príchuťou s obsahom 1 miliardy aktívnych baktérií Bacillus coagulans vhodné pre deti už od 3 rokov, adolescentov a dospelých.

Probiotic Gummies želatínové pastilky

Vedeli ste, že...?

...Bacillus coagulans má okolo svojho povrchu ochranný štít? Ochranná vrstva (spóra) chráni baktérie a pomáha im pri prežití pred výrobným tlakom, teplom a kyselinami v žalúdku. Na rozdiel od Bacillus coagulans, ďalšie probiotické baktérie ako Lactobacillus a Bifidobacterium nemajú takúto ochrannú vrstvu.

Bacillus coagulans pomáha pri liečbe hnačky, ako sú napríklad rotavírusové hnačky, cestovateľské hnačky a hnačky spôsobené antibiotikami.

Pre zdravé trávenie, účinnú pomoc pri chronickej hnačke, syndróme dráždivého čreva a posilnenie imunitného systému pri a po užívaní antibiotík. Vegetariánske zloženie bez GMO, laktózy, bez umelých farbív, umelých aróm a konzervačných látok.

Čo je Bacillus coagulans?

Bacillus coagulans (označovaný tiež ako Lactobacillus sporogenes či LactoSpore®) spolu s niekoľkými ďalšími druhmi patrí do rodu Bacillus a zaraďuje sa medzi tzv. pôdne probiotiká. To sú probiotické mikroorganizmy, ktoré sa vyskytujú v pôde. Dá sa nájsť aj v niektorých kyslých či fermentovaných potravinách. Ide o potraviny ako jogurty, kimchi a kyslú kapustu.

Probiotic Gummies želatínové pastilky

Od klasických probiotík sa odlišujú predovšetkým tým, že vytvárajú endospóry. Endospóra je ochranný obal, ktorý chráni baktérie pred rôznymi nepriaznivými vplyvmi okolitého prostredia. Produkuje dve látky. Prvá z nich je kyselina mliečna, vďaka čomu sa predtým Bacillus coagulans nesprávne zaraďoval medzi baktérie mliečneho kvasenia. Druhou látkou je koagulín, antibakteriálna zložka, ktorá dokáže ničiť patogénne baktérie prítomné v organizme.

Bacillus coagulans a jeho vplyv na zdravie

Ľudia môžu mať z tejto baktérie veľký úžitok, pretože pomáha zlepšiť pošvovú flóru a tiež nadúvanie a bolesti brucha u pacientov trpiacich syndrómom dráždivého čreva. Okrem toho môže posilniť imunitný systém tým, že ho posilní proti vírusovým infekciám. Počas svojho reprodukčného cyklu vytvára endospóry, ktoré chránia baktérie pred nepriaznivými podmienkami panujúcimi v tráviacom trakte. Ich zásluhou sú probiotiká chránené pred príliš vysokou alebo nízkou vlhkosťou a veľmi kyslým alebo zásaditým prostredím. Lepšie sa teda vyrovnávajú s prirodzenou kyslosťou žalúdočných štiav a dostanú sa v nezmenenom stave na miesto určenia v čreve, ktoré začnú kolonizovať.

Ďalej sa Bacillus coagulans môže používať na prevenciu respiračných infekcií, rakoviny a tvorby látok spôsobujúcich rakovinu. Respiračné ochorenia, ako je napr. COVID-19 a chrípka, bývajú často spojené aj s črevnými ťažkosťami – hnačkami, kŕčmi v bruchu a nechutenstvom. Chorého človeka vysiľuje nielen zvýšená teplota, horúčka a kašeľ, ale aj spomínané črevné ťažkosti. Častokrát sa infekcia komplikuje bakteriálnou superinfekciou, a preto sa pridávajú do liečby antibiotiká.

Táto liečba narúša tiež prirodzený črevný mikrobióm, a preto jedným z jej nežiaducich účinkov bývajú takisto črevné ťažkosti – hnačky. Vtedy je dôležité dopĺňať probiotiká ale aj látky, ktoré vychytávajú a odstraňujú patogénne mikroorganizmy, upokojujú zapálenú a podráždenú črevnú sliznicu. Bacillus coagulans, telu vlastná baktéria pomáha napr. pri bolesti brucha, nadúvaní a pri syndróme dráždivého čreva (IBS). Probiotiká sú súčasťou mobilizácie imunitného systému a tvorby protilátok. Znižujú riziko vzniku alergií, zmierňujú príznaky intolerancie laktózy a tiež riziko vzniku niektorých druhov rakoviny.

Kedy je vhodné užívať Bacillus coagulans ako probiotikum?

Bacillus coagulans má podporné účinky pri:
• Syndróme dráždivého čreva
• Reumatoidnej artritíde (znižuje hladinu zápalových markerov)
• Nadúvaní
• Zápche – prevencia a liečba
• Prevencii ochorení dýchacích ciest
• Posilnení imunitného systému

Baktérie Bacillus coagulans vytvárajú ochranné štruktúry nazývané endospóry, ktoré sú užitočné pre ľudský organizmus. Nie je nutné príjímať ich v tak veľkom množstve aké sa odporúča pri laktobaciloch a bifi dobaktériách, aby sa aspoň menšia časť z nich dostala cez žalúdočnú kyselinu, keďže nie sú chránené žiadnym nepriepustným obalom.

S čím vám Bacillus coagulans pomôže?

Bacillus coagulans je všeobecne dobre znášané probiotikum. Vďaka tomu sa používa pri celom rade zdravotných problémov. Ako výživový doplnok je odporúčaný napríklad pri hnačkových ochoreniach, rotavírusových infekciách, syndróme dráždivého čreva, autoimunitných chronických ochoreniach tráviaceho traktu a črevných infekciách. Známy je aj efekt Bacillus coagulans na zníženie plynatosti a nadúvanie alebo zmiernenie bolestí brucha. U detí a tehotných je však vždy lepšie sa pred samotným užívaním poradiť s lekárom.

Výhody želatínových pastiliek Jamieson Probiotic Gummies:

• obsahujú probiotické baktérie Bacillus coagulans
• sú vhodné pre deti od 3 rokov, adolescentov a dospelých
• optimálne zloženie v 1 želatínovej pastilke denne
• sú prospešné pre črevnú mikrofl óru a podporujú trávenie
• majú formu chutných želatínových pastiliek s prírodnou malinovou príchuťou
• bez GMO
• neobsahujú lepok ani laktózu
• sú vhodné pre vegetariánov.

   
Vrátiť sa na začiatok