Jamieson Horčík 250mg 150tbl.

Kód: 064642090577|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Horčík prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, k rovnováhe elektrolytov, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnej funkcii nervového systému, svalov a psychiky, k udržaniu zdravých kostí a zubov, k normálnej syntéze bielkovín a zohráva úlohu v procese delenia buniek.

Detailný popis

15,80 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie

Horčík je jedným zo základných minerálov potrebných na udržanie zdravia a pre optimálne fyziologické funkcie. Každá bunka v tele potrebuje horčík. Približne polovica zásob horčíka v tele sa nachádza vo vnútri buniek telesných tkanív a orgánov. Druhá polovica sa nachádza v kombinácii s vápnikom a fosforom v našich kostiach a je základnou živinou pre udržanie ich zdravia a sily. Horčík je absorbovaný prevažne v tenkom čreve.

Horčík je dôležitý kofaktor enzymatických reakcií, ktoré vedú k následnému uvoľneniu energie. Je potrebný pri syntéze a metabolizme sacharidov, lipidov, prispieva k optimálnej syntéze nukleových kyselín a proteínov. Taktiež ma dôležitú úlohu aj pri prenose signálov. Horčík má významnú úlohu pri udržiavaní správnej nervovej činnosti a pri regulácii kontraktility svalov prostredníctvom transportu iónov vápnika a draslíka.

Horčík zohráva dôležitú úlohu pri zachovaní zdravého srdca a kardiovaskulárneho systému. Pomáha riediť krv, uvoľňuje cievy a mierne znižuje krvný tlak. Horčík pomáha odstraňovať únavu a vyčerpanie, pozitívne ovplyvňuje duševnú rovnováhu. Optimalizuje činnosť nervového systému, správne svalové napätie, napomáha zdravému rastu a zachovaniu kostí a zubov. 

Zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek, a bielkovín

Nedostatok horčíka nie je v bežnej populácii ničím nezvyčajným. Jeho nedostatok horčíka môže viesť k strate kontroly nad kontrakciou a 

relaxáciou svalov. Môže tiež viesť ku kalcifikácii mäkkých tkanív zároveň abnormálnemu metabolizmu vápnika a draslíka.

Balenie

150 tabliet

Dávkovanie

dospelí – 1 tableta denne s jedlom alebo sa poraďte s lekárom.

Zloženie

Každá tableta obsahuje:

Horčík – elementárny (oxid, glukónan, mliečnan) ... 250 mg

66,6 % referenčnej výživovej hodnoty

Ďalej obsahuje: celulóza (plnivo); rastlinná kyselina stearová; modifiko­vaná celulózová guma (nosiče); rozpustná celulóza, hydroxypropylcelulóza (povlakové látky); oxid kremičitý (protihrudkujúca látka)

Upozornenie

V ojedinelých prípadoch sa môže vyskytnúť hnačka. Uchovávajte pri teplote 15–25 °C, mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy.


Rozdelenie podľa zloženia

Diétne obmedzenia

Jamieson Horčík 250mg 150tbl.

Kód: 064642090577, Značka: Jamieson

15,80 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok