Jamieson Gentle Iron bisglycinát komplex 90cps.

Kód: 064642090485|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Železo prispieva k správnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu. Vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa, vitamíny B2, B12 a kyselina listová prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy a podporujú správnu tvorbu a udržanie zdravých červených krviniek.

Detailný popis

8,19 € 9,10 € ušetríte 0,91 € (10%)

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

AKCIA

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie

Železo prispieva k tvorbe červených krviniek, hemoglobínu a k správnemu fungovaniu imunitného systému. Vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa, vitamíny B2, B12 a kyselina listová a podporujú tvorbu a spravne fungovanie červených krviniek.

Železo vo forme diglycinátu železnatého znižuje zaťaženie tráviaceho systému, pretože prechádza žalúdkom a tenkým črevom bez jeho narušenia. Tým sa znižujú bežné vedľajšie účinky, ako sú nevoľnosť, tráviace ťažkosti a zápcha, čo prispieva aj k vyššej biologickej dostupnosti (t. j. rýchlosti vstrebávania) železa v organizme.

Nedostatok železa v tele najčastejšie vedie k anémii alebo chudokrvnosti. Ide o stav, keď telo nie je schopné zásobovať rôzne orgány a ich časti dostatočným množstvom okysličenej krvi v dôsledku nedostatku hemoglobínu.

Príznaky nedostatku železa

  • Únava a slabosť 
  • Bledá pokožka
  • Dýchavičnosť
  • Suché vlasy a pokožka
  • Studené ruky a nohy

Medzi potraviny bohaté na hémové železo patria napr.: morské plody (mušle, ustrice a slávky), červené mäso (hovädzie, jahňacie, zverina a bravčové), pečeň (kuracia alebo hovädzia), ryby (sardinky, halibut, treska, losos a tuniak), hydina (kuracie a morčacie).

Medzi potraviny bohaté na nehémové železo patria: vajcia, sušené ovocie, ako sú marhule, slivky a hrozienka, obohatené obilné výrobky, ako sú cereálie a cestoviny, strukoviny, ako je fazuľa, šošovica, hrach a sója, niektoré druhy zeleniny, ako je špargľa a špenát.

Balenie

90 kapsúl

Dávkovanie

dospelí 1 kapsula obdeň s jedlom. Užite s časovým odstupom niekoľkých hodín pred alebo po užití iných liekov alebo výživových doplnkov.

Zloženie

Každá kapsula obsahuje:

Železo (bisglycinát železnatý) ... 28 mg (200 % RVH*)

Vitamín B2 (riboflavín) ... 0,8 mg (57 % RVH*)

Vitamín B12 (kyanokobalamín) ... 8 μg (320 % RVH*)

Vitamín C (kyselina askorbová) ... 60 mg (75 % RVH*)

Kyselina listová ... 400 μg (200 % RVH*)

* RVH – referenčná výživová hodnota

Ďalej obsahuje: celulóza, fosforečnan vápenatý (objemové činidlo), rastlinný stearan horečnatý, oxid kremičitý (protihrudkujúca látka), rozpustná celulóza (želírujúca látka).

Upozornenie

O dávkovaní pre deti, tehotné a dojčiace ženy sa poraďte s lekárom. Množstvo železa v tomto výživovom doplnku predstavuje vážne riziko poškodenia zdravia dieťaťa. Uchovávajte pri teplote 15–25 °C, mimo dosahu detí. Nepresahujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy. Farba kapsúl sa môže líšiť. Je prejavom prítomnosti prírodných zložiek.


Rozdelenie podľa zloženia

Jamieson Gentle Iron bisglycinát komplex 90cps.

Kód: 064642090485, Značka: Jamieson

8,19 € 9,10 € ušetríte 0,91 € (10%)


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok