Bakteriálne kultúry – poistka zdravého trávenia počas leta

Zmena stravovacích návykov si môže vyžiadať svoju daň narušeným trávením.

Bakteriálne kultúry – poistka zdravého trávenia počas leta

Stačí trocha nepozornosti, napríklad aj pri ochutnávaní „cudzej kuchyne” počas dovolenky a z plánovaných dní oddychu sa môže stať trauma. Zmena stravovacích návykov si môže vyžiadať svoju daň narušeným trávením. Pri plánovaní letných ciest si preto do batožiny nezabudnime pribaliť prípravky na rýchlu obnovu črevnej flóry, najlepšie osvedčených bakteriálnych kultúr.

All Inclusive neznamená, že každodenne musíme ochutnať všetky jedlá a nápoje… Dôsledok, preťaženie tráviaceho traktu a porušenie rovnováhy bakteriálnej črevnej flóry, nedá na seba dlho čakať. Prejaví sa obrannou reakciou organizmu sprevádzanou vracaním, hnačkami, nadúvaním či problematickým vyprázdňovaním.

Ako obnoviť črevnú bakteriálnu flóru?

Odborníci odporúčajú bakteriálne kultúry! Napomáhajú osídleniu črevnej sliznice „dobrými“ baktériami, ktoré zabraňujú premnoženiu hnilobných patogénnych „zlých“ baktérií a podporujú zdravé trávenie. Vytvoria tak podmienky na zlepšenie činnosti najdôležitejšieho detoxikačného orgánu – pečene. Pomôžu nám udržať črevo zdravé a znovu obnoviť poškodenú rovnováhu bakteriálnej mikroflóry. K najvýznamnejším „dobrým“ baktériám patria laktobacily, ktoré produkujú dôležitú kyselinu mliečnu, bifidobaktérie a niektoré druhy streptokokov. Bežne sú v našom čreve prítomné, dostávajú sa do organizmu v podobe kyslých mliečnych výrobkov (jogurty, kefír, zakysanka, acidofilné mlieka, niektoré syry, nepasterizovaná bryndza), ale aj kvasenej zeleniny (kyslá kapusta, kvasené uhorky...) Musia však byť v správnej rovnováhe, má to pre nás organizmus obrovský význam, pretože ich prítomnosť je nevyhnutná pre celý rad metabolických procesov i ďalších životne dôležitých pochodov v našom tele – podľa výsledkov najnovších štúdií priaznivo ovplyvňujú dľžku života.

Účinná pomoc z lekárne

Naštartovať náš imunitný systém a udržať tráviaci trakt v rovnováhe pri nedostatku bakteriálnych kultúr v strave, čo nie je vôbec výnimočné, ale aj pri strese či liečbe antibiotikami, môžu pomôcť výživové doplnky z lekární, napríklad osvedčená kombinácia bakteriálnych kultúr Jamieson. Pri ich výrobe ktorých sa používajú prvotriedne suroviny z overených prírodných zdrojov. Pri výbere kmeňov živých baktérií sa prihliada aj na ich odolnosť pred žalúdočnými kyselinami pri prechode tráviacim traktom či odolnosť pri ich skladovaní. Bakteriálne kultúry Jamieson sú vďaka obsiahnutým kmeňom účinné a kvalitné.

V súčasnosti kanadský výrobca prírodných vitamínov Jamieson obohatil ponuku lekární o Bakteriálne kultúry s obsahom 30-miliárd živých baktérií pre prirodzený, ale rýchly a mimoriadne účinný efekt pri akútnych či chronických poruchách trávenia a o inovovaný komplex bakteriálnych kultúr Super Strain Acidophilus s obsahom 2 miliardy živých baktérií.

Bakteriálne kultúry 30-miliardové sú najsilnejší produkt z ponuky výrobkov Jamieson. Napomáhajú udržiavať a obnovovať rovnováhu črevnej mikroflóry, pozitívne ovplyvňujú trávenie a regulujú ľahké gastrointestinálne ťažkosti, ako sú hnačky, nadúvanie či problematické vyprázdňovanie. Keďže spomínané ťažkosti sú aj najčastejšími trápeniami dovolenkárov pri zmene stravovacích návykov, je vhodné mať na cestách tento prípravok s obsahom bakteriálnych kultúr poruke. Patrí mu dôležitá úloha pri detoxikácii čriev, vitamínovej syntéze a pri správnom fungovaní imunitného systému.

Bioaktívny Super Strain Acidophilus obsahuje 2 miliardy živých baktérií piatich kmeňov na ochranu zdravej mikroflóry tráviaceho traktu. Množstvo živých baktérií v inovovanom komplexe výrobca garantuje po celý čas až do skončenia minimálnej trvanlivosti. Súčasťou prípravku je i vzácna prebiotická vláknina inulín, ktorá pozitívne ovplyvňuje rast a rozmnožovanie bakteriálnych kultúr. Komplex má priaznivý účinok aj pri črevných poruchách spojených s antibiotickou liečbou. Má vplyv na postupné obnovovanie viacerých dôležitých procesov v našom organizme a postupne stimuluje imunitu.

Pre spokojné detské bruško

Pri črevných problémoch u dojčiat a malých detí optimálne trávanie podporí podávanie probiotík s obsahom bifidobaktérií, predovšetkým bifidobaktérie BB-12 (Bifidobacterium animalis subsp. lactis) – napríklad vo forme účinného probiotického doplnku stravy Jamieson Probiotic Baby v kvapkách, dostupného už aj na Slovensku Podporuje zdravú črevnú mikroflóru a prispieva tak zároveň k ochrane proti symptómom rotavírusovej hnačky, najčastejšieho problému „detského bruška”.

Vďaka programu 360 Pure, ktorým ich výrobca, Jamieson Laboratories Ltd., zaviedol do výrobnej praxe najnáročnejšie štandardy bezpečnosti, čistoty a účinnosti, každý z prípravkov podlieha najmenej 360 patentovaným krokom výroby, ktoré zabezpečujú ich najvyššiu kvalitu. Patentované výrobné postupy a kontrolné testy kvality takto zabezpečujú maximálnu aktivitu a biologickú dostupnosť účinných látok. Najmodernejšia technológia biologicky aktívne látky získané z prírodných zdrojov chemicky nemení a nezbavuje ich prirodzených vlastností.

   
Vrátiť sa na začiatok