Jamieson Probiotic 10 miliárd 60cps.

Kód: 064642090126|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Zmes bakteriálnych kultúr – 10 miliárd*, s obsahom 14 bakteriálnych kmeňov, s prebiotikom (inulín), v ľahko prehĺtateľných vegetariánskych kapsulách.

*Garantované do konca minimálnej trvanlivosti

Neobsahuje lepok ani laktózu.
Vhodné pre vegetariánov.

Detailný popis

16,11 € 17,90 € ušetríte 1,79 € (10%)

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

AKCIA

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie

Črevný mikrobióm zohráva dôležitú úlohu aj pri udržiavaní celkovej homeostázy v ľudskom tele. Nerovnováha v črevnom mikrobióme môže viesť k prozápalovým imunitným reakciám a podnecovaniu chorobných procesov vrátane kardiovaskulárnych ochorení a niekoľkých typov malignít, ako aj k narušeniu imunitnej funkcie mimočrevných orgánov.

Jedným z hlavných cieľov probiotických výživových doplnkov je predchádzať a harmonizovať nerovnováhu mikrobiómu spôsobenú napríklad antibiotickou liečbou, nevhodným zložením stravy a vplyvom cudzorodých látok, tzv. xenobiotík, ktoré sa do organizmu dostávajú čoraz častejšie z ovzdušia, vody a stravy. Takzvaná črevná mikroflóra, ktorú v súčasnosti dokážeme pozitívne ovplyvniť užívaním probiotík, sa v súčasnosti označuje ako črevná mikroflóra, ktorá je súčasťou črevnej imunitnej bariéry.

Funkčné probiotiká podávané v strave alebo vo forme výživových doplnkov sú účinným nástrojom na obnovenie a normalizáciu hlavnej funkcie mikrobiómu, ktorou je podpora imunity a protizápalové pôsobenie. Funkčnosť mikrobiómu je dôležitá pre imunitu a potlačenie zápalových procesov, ktorú môžme obnoviť cieleným podávaním vhodných probiotík. Podávanie probiotík počas/po antibiotickej liečbe by malo byť úplne bežné. Atopickú dermatitídu zvyčajne sprevádza narušenie rovnováhy črevnej mikroflóry, čo vedie k nešpecifickým črevným zápalom. Dodatočná antibiotická liečba, ktorá môže viesť k dysbióze.

Ukazuje sa, že moderné funkčné a cielené doplnkové probiotiká môžu ovplyvňovať nielen tráviace procesy, ale aj imunitu, psychické funkcie, produkciu vitamínov a hormónov atď. To otvára nové možnosti pre farmáciu a medicínu pri prevencii a liečbe autoimunitných ochorení.

Balenie

60 kapsúl

Dávkovanie

Dospelí a deti od 6 rokov 1 kapsulu denne s jedlom. Deti od 3–5 rokov pod dohľadom rodičov: vysypte obsah 1 kapsuly 1× denne do jedla, jogurtu atď. a zamiešajte, aby sa prášok rozpustil. Nepridávajte k horúcim jedlám alebo nápojom. Užite najmenej 2–3 hodiny pred alebo po užití antibiotík. Na zaistenie maximálnej účinnosti uchovávajte po otvorení v chladničke.

Zloženie

Každá kapsula obsahuje: Zmes bakteriálnych kultúr s obsahom 10 miliárd KTJ

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (UABIa-12) ... 2 × 109 KTJ

Lactobacillus paracasei (UALpc-04) ... 1,5 × 109 KTJ

Bifidobacterium breve (UABbr-11) ... 1,0 × 109 KTJ

Lactobacillus gasseri (UALg-05) ... 1,0 × 109 KTJ

Lactobacillus rhamnosus (UALr-06) ... 1,0 × 109 KTJ

Lactobacillus rhamnosus (UALr-18) ... 1,0 × 109 KTJ

Lactobacillus acidophilus (DDS®-1) ... 0,5 × 109 KTJ

Lactobacillus plantarum (UALp-05) ... 0,5 × 109 KTJ

Bifidobacterium longum subsp. longum (UABI-14) ... 0,39 × 109 KTJ

Bifidobacterium bifidum (UABb-10) ... 0,3 × 109 KTJ

Lactobacillus casei (UALc-03) ... 0,3 × 109 KTJ

Lactobacillus reuteri (UALre-16) ... 0,3 × 109 KTJ

Lactococcus lactis (UALI-08) ... 0,2 × 109 KTJ

Bifidobacterium longum subsp. infantis (UABi-13) ... 0,01 × 109 KTJ

(KTJ – kolónií tvoriacich jednotku)

Ďalej obsahuje: maltodextrín (z ryže), rozpustná celulóza (povlaková látka), inulín (z koreňa čakanky) (stužovadlo), rastlinný stearan horečnatý (emulgátor), oxid kremičitý (objemové činidlo).

Upozornenie

Prerušte užívanie a vyhľadajte lekára pri výskyte, zhoršení alebo pretrvávaní tráviacich ťažkostí dlhšie ako tri dni. Konzultujte s lekárom používanie skôr než začnete užívať doplnok, ak zaznamenáte horúčku, zvracanie, hnačku s krvou, silné bolesti brucha. Neužívajte v stave ohrozenia imunity (v dôsledku AIDS, lymfómu, dlhotrvajúcej liečby kortikosteroidmi). Uchovávajte pri teplote 15–25 °C, mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Rozdelenie podľa zamerania

Rozdelenie podľa zloženia


Search keywords
probiotika imunita prebiotika vstrebavanie

Jamieson Probiotic 10 miliárd 60cps.

Kód: 064642090126, Značka: Jamieson

16,11 € 17,90 € ušetríte 1,79 € (10%)


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok