V určitých značkách výživových doplnkov s olejom z treščej pečene sa objavila problematika vysokej hladiny kontaminovanej látky PCB. Zaujímalo by ma, aké testy prípravkov s olejom z treščej pečene robí spoločnosť Jamieson.

Ďakujeme vám za túto otázku o kontaminácii, týkajúcu sa špeciálne polychlórových bifenylov (PCB).

Kvalita výrobkov a bezpečnosť spotrebiteľa sú prioritou spoločnosti Jamieson, preto produkty z rybích olejov, ako sú Cod Liver Oil, Salmon Oil a celková línia Omega produktov, pochádzajú iba z vysoko čistých prírodných zdrojov. Naše komplexné výberové konanie zabezpečuje, že v každom prípravku sa používajú iba najkvalitnejšie suroviny z overených svetových zdrojov. Suroviny sa testujú, sledujú, kontrolujú a monitorujú pomocou prísnych pravidiel zabezpečených systémom priemyselnej kvality 360 Pure. Ide o 360 kontrolných testov kvality, ktoré zabezpečujú maximálnu aktivitu a biologickú dostupnosť účinných látok.

Prémiové zložky oleja získané z rýb žijúcich v studených vodách severných morí musia prejsť podľa Jamieson protokolu molekulárnou destiláciou, čo je čistiaci proces, ktorý sa zameriava na zdraviu prospešnú kvalitu – hĺbkovo odstraňuje všetky stopy kontaminácie.  

Reprezentatívne vzorky sa testujú na nečistoty, ako sú PCB, ťažké kovy, pesticídy, rozpúšťadlá a mikrobiologické nečistoty. Po úspešnom zvládnutí testu, ktorý preukázal ich vysokú čistotu, je im udelený certifikát o použití.

Predtým ako sa uvedú produkty z rybieho oleja na trh, spoločnosť Jamieson Laboratories musí dodržať pokyny stanovené Kanadským ministerstvom zdravotníctva a Svetovou organizáciou zdravia, ktoré prísne sledujú obsah PCB, ťažkých kovov a dioxínov vo všetkých výrobkoch uvedených na trh.

Kanadské ministerstvo zdravotníctva prehodnotí výživové doplnky z hľadiska bezpečnosti, kvality a ostatných zdravotných potrieb ich užívateľov.

Starostlivosti o zdravie sa spoločnosť Jamieson Laboratories venuje už od roku 1922. Za inováciu a kvalitu v produkcii prémiových prírodných vitamínov a výživových doplnkoch si za tento čas získala vysoké uznanie spotrebiteľov na celom svete. Naším cieľom je naďalej zvyšovať úroveň tak, aby produkty Jamieson boli najbezpečnejšie, najčistejšie a najúčinnejšie prírodné výživové doplnky na trhu. 

   
Vrátiť sa na začiatok