Superbrands 2019

Už piate ocenenie prírodných vitamínov Jamieson titulom Superbrands nás napĺňa profesionálnou radosťou. Je to potvrdením toho, že spoločnosť Jamieson Laboratories vďaka neustálym inováciám smeruje k prvotriednej kvalite svojich produktov.

”Už piate ocenenie prírodných vitamínov Jamieson titulom Superbrands nás napĺňa profesionálnou radosťou. Je to potvrdením toho, že spoločnosť Jamieson Laboratories vďaka neustálym inováciám smeruje k prvotriednej kvalite svojich produktov. Sme hrdí, že si „zelené” vitamíny Jamieson práve vďaka svojej kvalite získali dôveru zákazníkov lekární a za 24 rokov sa stali neodmysliteľnou súčasťou prevencie zdravia všetkých generácií.”
RNDr. PAVEL RÁC, Riaditeľ spoločnosti INTERPHARM Slovakia, a.s.

HISTÓRIA

Spoločnosť Jamieson Laboratories Ltd. vznikla v roku 1922, keď začala s vývojom a výrobou „zelených” vitamínov, čím zahájila zároveň tradíciu inovácií výrobných procesov so zameraním na prevenciu a podporu zdravia.

Medzitým si firma vydobyla svetové prvenstvo vo vývoji a výrobe prelomových prírodných vitamínov a doplnkov výživy pre celú rodinu a prípravky Jamieson sa stali súčasťou života mnohých generácií na celom svete. Ako prezrádza už slogan spoločnosti Jamieson – Keď rozhoduje kvalita, jej snahou je poskytovať kvalitné prípravky s maximálnou biologickou dostupnosťou a účinnosťou.

Od roku 1998, keď firma Jamieson zahájila svoje medzinárodné pôsobenie, exportuje produkty do viac ako 100 krajín, vrátane USA, Európy, Číny, Japonska, Hongkongu, Kórey a Singapuru. Na Slovensku ju zastupuje firma INTERPHARM Slovakia, a.s., ktorá zároveň distribuuje prírodné vitamíny Jamieson po celom území Slovenska i do susedných krajín v EU – Česka, Maďarska a Rakúska.

INOVÁCIE

Spoločnosť Jamieson je jedným z mála celosvetových výrobcov prírodných vitamínov s vlastným výskumom. V porovnaní s väčšinou konkurenčných výrobcov, ktorí sa spoliehajú na externých pracovníkov výskumu a vývoja, produkty Jamieson sú jedinečne navrhnuté, vyrobené a kontrolované internými výskumnými pracovníkmi vo farmaceutických laboratóriách.

Napríklad prípravky s rastlinnými výťažkami pripravujú výskumníci vo forme štandardizovaných extraktov. Výťažok je štandardizovaný na obsah určitej aktívnej látky. Takéto prípravky, napríklad extrakty echinacey, cesnaku, zázvoru, ženšena, kurkumy, macy, pestreca, ginkga, valeriány, čučoriedok, brusníc, hroznových jadierok, oregana, paradajok, prasličky, morských rias, serenoy či pupalky v produktoch v porovnaní s rovnakým množstvom nespracovanej suroviny (sušenej rastliny v prášku) zaručujú stály, opakovane dosiahnuteľný účinok pri najvyššom stupni bezpečnosti.

Vďaka tímovej práci skúsených biochemikov, mikrobiológov, botanikov a expertov na výživu rozšíril portfólio prírodných doplnkov výživy ojedinelý produkt – kombinácia proteínov (bielkovín) a celého radu vitamínov, omega-3 kyselín a probiotík vo vyváženej dennej dávke v prípravku Essentials plus ProteinTM s tromi príchuťami – vanilkovou, čokoládovou a jahodovou.

Proteíny sa podieľajú na stavbe a regenerácii tkanív, patria medzi základné stavebné jednotky kostí, svalov a chrupaviek, telu dodávajú energiu. Sú považované za kľúčovú zložku výživy. Mnohí z nás však majú intoleranciu na živočíšne, špeciálne mliečne bielkoviny a veľký problém nám robia aj geneticky modifikované produkty a preparáty s lepkom či sójou, často bez zaručeného organického pôvodu. A práve vtedy môže napomôcť situáciu riešiť unikátna zmes proteínov, vitamínov a ďalších nutrientov v prípravku Essentials plus ProteinTM z laboratórií Jamieson.

HODNOTA ZNAČKY

Vitamíny Jamieson ponúkajú zdravie z prírody pre celú rodinu. Svojimi účinkami podporujú liečivé sily organizmu, procesy detoxikácie, ochranu buniek pred oxidačným stresom, posilňujú imunitu a napomáhajú tak predchádzať rozvoju mnohých civilizačných ochorení či pozitívne ovplyvňovať ich liečbu.Prispievajú k odstráneniu vyčerpania a únavy a zvyšovaniu výkonnosti, majú tak priaznivý vplyv na udržanie dobrej fyzickej a psychickej kondície.

Keďže prípravky neobsahujú syntetické konzervačné látky, chemické prísady, farbivá, cukry, ani prísady s možnými alergizujúcimi účinkami, ako sú napr. repný cukor, kuchynská soľ, pšenica, kukuričný škrob či glutén, sú vhodné aj pre diabetikov, alergikov a vegetariánov.

Unikátna je aj galenická  forma mnohých z nich (B-komplex, Vitamín C, Železo, Draslík) – vďaka postupnému uvoľňovaniu účinnej látky počas 8 až 12 hodín, a tým aj ich predĺženému účinku, nezaťažujú napríklad natoľko tráviaci trakt, zlepšuje sa ich vstrebávanie a nadväzne aj biologická účinnosť.

Vysoký štandard výrobkov Jamieson potvrdzuje aj získanie certifikovaného loga TRU-ID®, ktoré prípravkom s rastlinnými výťažkami nedávno udelil kanadský nezávislý program certifikácie vytvorený na univerzite v Guelphe. Certifikát TRU-ID® je zárukou, že pri kúpe prípravkov s rastlinnými výťažkami spotrebiteľ nadobudne výrobok takého zloženia, aké sa uvádza na etikete.

Pre udržanie vysokých štandardov, ktoré zaručujú autentickosť a nemennosť prírodných zložiek, sa certifikačný proces pravidelne kontroluje. Podľa firemných prieskumov vitamíny Jamieson spotrebitelia považujú za najväčší prínos pre zachovanie kvality života až do vyššieho veku. Pri ich výbere sa rozhodujú na základe informácií z printových i elektronických médií a oceňujú dostupnosť prípravkov výhradne v lekárni. Maximálne dôverujú skúsenostiam a profesionalite lekárne či výdajne zdravotníckych potrieb a rovnako aj osobnému odporúčaniu lekára sprevádzanému edukačným výkladom.

Odborná verejnosť, lekári i lekárnici oceňujú informácie o špecifických účinkoch prípravkov získavané na konferenciách a seminároch, ktoré môžu v rámci prevencie či v kombinácii s liečbou využiť vo svojej praxi.

ÚSPECHY

Vlastný vývoj produktov spoločnosti Jamieson je neoddeliteľnou zložkou jej úspechu. Vďaka systematickému a inovatívnemu prístupu značke patrí aj niekoľko svetových prvenstiev. Spoločnosť ako prvá vyvinula prírodné vitamíny a minerály s riadeným uvoľňovaním počas 8 – 12 hodín (Vitamín C, B-komplex, Draslík, Železo). Prim jej patrí aj v prípade prvých klinicky podložených OTC výrobkov na zníženie hladiny cholesterolu, prvého vitamínu D3v tabletách na cmúľanie s príchuťou čokolády, prvého komplexného produktového radu stabilných probiotík, rezistentných voči pôsobeniu žalúdočných kyselín a tiež prvého produktového radu glukozamínov vyrobených na rastlinnej báze.

SPOLOČENSKY ZODPOVEDNÉ PODNIKANIE

Vysoké štandardy spoločnosti Jamieson sú v súlade s medzinárodnou enviromentálnou legislatívou. Výrobné postupy sú dôsledné a uznávané do takej miery, že firma získala povolenie uviesť svoje výrobky na trh aj v krajinách sveta s najprísnejšími envirozákonmi.

Využívaním solárnej energie spoločnosť pomáha minimalizovať účinok skleníkových plynov na životné prostredie, na minimum redukuje odpadovú vodu a následne ju kompletne čistí a rovnako radikálne znižuje odpad produkovaný po spotrebovaní balení prírodných vitamínov. Zahájila napríklad zber plastových obalov z vitamínových prípravkov (fľašky + vrchnáky) do papierových škatúľ vo forme veľkorozmerného vitamínu Jamieson vo farbách loga spoločnosti. Cieľom zberu je recyklácia obalov a ich následné použitie.

Výzvou „Urobme Slovensko zelenším”, ktorou už piaty rok spolu so spoločnosťou INTERPHARM Slovakia, a.s., nabáda k výsadbe nových stromov s predsavzatím zlepšiť životné prostredie obyvateľov, napĺňa firma svoj prvoradý cieľ: viac zdravia pre každú rodinu.

V rámci športových aktivít podporuje Jamieson povolenými výživovými doplnkami tréningové procesy slovenských bežcov, ktorí reprezentujú portál www.behame.sk a pomáha tiež klubu slovenských kulturistov.

ZNAČKA A ČÍSLA

97 – už toľko rokov sú prírodné vitamíny Jamieson súčasťou cesty ku zdraviu pre mnohé generácie

350 – práve toľko druhov prírodných vitamínov a výživových doplnkov pre všetky vekové kategórie i deti tvorí portfólio firmy

1 600 – toľko receptúr navrhol výskumný a vývojový tím spoločnosti Jamieson s cieľom ponúknuť čo najrelevantnejšie zloženie vitamínov vyhovujúce potrebám spotrebiteľov

250 000 – je počet testov prírodných vitamínov Jamieson, ktoré vykoná spoločnosť Jamieson počas jedného roka

   
Vrátiť sa na začiatok