Super účinky prípravku Jamieson OmegaRED Super Krill

Krill znamená v nórskom jazyku „mladá ryba“ a je známy ako zdroj obživy pre veľryby.

Krill znamená v nórskom jazyku „mladá ryba“ a je známy ako zdroj obživy pre veľryby. Ide o kôrovce podobné malým krevetám - považované sú za jeden z najdôležitejších druhov planktónu na udržanie antarktického potravinového reťazca. Antarktický planktón patrí medzi najväčšiu biomasu na svete. V posledných rokoch je jeho hodnota, ako doplnku ľudskej stravy, čoraz viac uznávaná. Čistý olej, ktorý sa z kôrovcov získava patentovanou technológiou, ponúka bohatý a neoceniteľný zdroj zdravých esenciálnych mastných kyselín založených na morskej báze.

Čistý olej z antarktických kôrpvcov (OmegaRED Super Krill) je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré bojujú proti rôznym chorobám a vďaka svojim antioxidačným účinkom preventívne chránia pred ochoreniami súvisiacimi so starnutím. Kým väčšina zdrojov omega-3 mastných kyselín sa nachádza v triglyceridovej forme, krilový olej obsahuje vysoko absorpčné fosfolipidy. Tieto molekuly pôsobia ako prírodné emulgátory na uľahčenie trávenia a vstrebávania tukov organizmom, takže omega-3 mastné kyseliny v čistom oleji z antarktických kôrovcov sú v porovnaní s inými zdrojmi omega-3 mastných kyselín až o 95% biologicky dostupnejšie.

OmegaRED Super Krill je bohatým zdrojom antioxidantov, ako sú vitamín E, vitamín A, betakarotén a karotenoidy - kantaxantín a astaxantín. Tieto antioxidanty pracujú synergicky s inými bioaktívnymi látkami v krilovom oleji – zabraňujú jeho oxidácii, najmä však organizmu poskytujú vysoko účinnú ochranu pred voľnými radikálmi. Štúdie potvrdzujú, že antioxidačné vlastnosti omega-3 mastných kyselín v krilovom oleji sú až 48-krát silnejšie ako antioxidačné účinky omega-3 mastných kyselín bežných rybích olejov.

Zápaly a oxidačné procesy sú základom takmer každého stavu spojeného so starnutím, od cukrovky až po  makulárnu degeneráciu, kardiovaskulárne ochorenia, artritídu či pleť s vráskami. Čistý olej z antarktických kôrovcov prirodzene bojuje proti týmto procesom starnutia, udržiava zdravie a vitalitu organizmu a preventívne pôsobí proti rôznym ochoreniam.

Klinická štúdia uskutočnená  v centre Alternative Medicine Review v Montreale potvrdila, že pri znižovaní hladiny glukózy, celkového cholesterolu, „zlého“ LDL cholesterolu, triglyceridov a zvyšovaní hladiny „dobrého“ HDL cholesterolu bol čistý olej z antarktických kôrovcov aj pri nižších dávkach významne účinnejší ako rybie oleje. Štúdia z Toronta, publikovaná v časopise The Journal of the American College of Nutrition, sledovala u  90 pacientov so zápalovými ochoreniami – predovšetkým artritídou a kardiovaskulárnymi ochoreniami zvýšenú hladinu CRP (krvný test na zápal). Po siedmich dňoch každodenného užívania 300 mg OmegaRED Super Krill bol u nich zaznamenaný pokles hladiny CRP o 19% a po tridsiatich dňoch o 30%. Symptómy artritídy, ako bolesť, stuhnutosť a funkčné poškodenie, sa výrazne zlepšili.

Nedávna kanadská štúdia, ktorá skúmala účinky oleja OmegaRED Super Krill na zdravotný stav žien, zistila, že  po jeho 3-mesačnom užívaní ženy pocítili 51% zvýšenie energie, zlepšenie pamäti, koncentrácie i vytrvalosti. Takmer 100% pacientiek potvrdilo, že sa cítia štastnejšie, 31% z nich zaznamenalo zníženie bolesti. Ženy taktiež postrehli zlepšenie kvality vlasov, pokožky a nechtov, spolu s 58%-nou redukciou vrások, začervenania pleti a iných kožných problémov.

Vysoká účinnosť a biologická dostupnosť krilového oleja, potvrdená klinickými štúdiami, zabezpečili tomuto výživovému doplnku, ktorý navyše neobsahuje stopy po rybej pachuti, dôležité miesto v starostlivosti o zdravia.

   
Vrátiť sa na začiatok