Jamieson Vitamíny C a D3 500 mg/500 IU tablety na cmúľanie s príchuťou čerešne 30tbl.

Kód: 064642091901|Značka: Jamieson

Výživový doplnok so sladidlom
Vitamíny C a D prispievajú k správnej činnosti imunitného systému. Vitamín C prispieva k správnej funkcii a priepustnosti krvných ciev, tvorbe kolagénu, chrupaviek, zdravých ďasien a k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Vitamín D prispieva k správnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu, k udržaniu zdravých kostí a zubov.

Detailný popis

4,20 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie

Vitamín C je antioxidant potrebný na rast a regeneráciu tkanív, funkciu nadobličiek, posilnenie imunity a pre zdravé ďasná. Ako antioxidant, vitamín C chráni pred poškodzujúcimi účinkami prostredia, chráni pred infekciami a redukuje poškodenie buniek v dôsledku pôsobenia voľných radikálov. Voľné radikály môžu ohroziť zdravie buniek.

Vitamín C posilňuje imunitný systém a zlepšuje jeho reakcie v strese, vďaka čomu sa organizmus ľahšie vysporiada s ochoreniami. Zvyšuje hladiny protilátok IgG, čo je princípom obrany organizmu pred systémovou infekciou. Tiež pôsobí podporným účinkom na nadobličky, podporuje syntézu hormónov nadobličiek, ktoré môžu byť stresom z organizmu vyčerpané. Tieto hormóny sú zapojené do procesov tvorby energie, regulácie imunitných reakcií, kontroly zápalových procesovudržiavania hladiny glukózy a regulácie spánku. Ďalej vitamín c prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania, k normálnej činnosti nervovej sústavy a psychickej pohode. Pomáha k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu ďasien.

Vitamín D (slnečný vitamín) je jednou z látok, ktoré modulujú dlhodobo ľudské zdravie. Preto treba výžive matky a dieťaťa venovať osobitnú pozornosť, najmä v prenatálnom období. Práve vtedy výživa výrazne ovplyvňuje štruktúru a funkčný vývoj organizmu, vrátane budovania imunity! Nízky príjem vitamínu D v prenatálnom období je tiež tradične spájaný s poruchami kostí. Vitamín D reguluje množstvo vápnika v tele, minerálu dôležitého pre vývoj silných kostí a zubov. Jeho nedostatok tak môže byť rizikovým faktorom pre vznik krivice alebo oslabenie kostí. Príjem optimálneho množstva vitamínu D v tomto období je dôležitý v prevencii detských ochorení, rovnako ako mnohých ochorení dospelých kardiovaskulárnych, duševných, osteoporózy, ale aj cukrovky, psoriázy a ďalších autoimunitných ochorení. Vitamín D podporuje: využitie vápnika a fosforu, udržanie zdravých kostí, správnu funkciu svalov a imunitného systému.

Balenie

30 tabliet

Dávkovanie

1–2 tbl. denne cmúľať alebo nechať rozpustiť v ústach.

Zloženie

Každá tableta obsahuje:
Vitamín C (kys. askorbová, askorban sodný) ... 500 mg (625 % RVH*)
Vitamín D3 (cholekalciferol) ... 12,5 μg/500 IU (250 % RVH*)
*RVH – referenčná výživová hodnota
Ďalej obsahuje: dextróza, celulóza (nosič), rastlinná kyselina stearová; rastlinný stearan horečnatý (povlaková látka), čerešňová príchuť, oxid kremičitý (povlaková látka), kyselina citrónová (regulátor kyslosti), sukralóza (sladidlo), maltodextrín; arabská guma (nosič), rastlinná šťava (farbivo).

Upozornenie

Prípadné bodky na tabletách sú dôsledkom obsahu prírodných farbív, nie sú znakom zníženia kvality. Uchovávajte pri teplote 15–25 °C, mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Rozdelenie podľa zamerania

Rozdelenie podľa zloženia

Diétne obmedzenia

Jamieson Vitamíny C a D3 500 mg/500 IU tablety na cmúľanie s príchuťou čerešne 30tbl.

Kód: 064642091901, Značka: Jamieson

4,20 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok