Jamieson Stamina™ komplex vitamínov a minerálov 90tbl.

Kód: 064642022066|Značka: Jamieson

Výživový doplnok s vitamínmi a minerálmi na obnovu energie

Vyvážená kombinácia 11 vitamínov a 9 minerálov, obohatená o ženšen a cesnak. Je vhodná pre vyššie vekové kategórie ako aj pre aktívnych mladších ľudí a športovcov. Bez lepku, laktózy, umelých farbív a príchutí.

Detailný popis

14,20 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie:

Telo človeka vyžaduje správny príjem vitamínov a minerálnych látok, na zachovanie správnych funkcií organizmu. Vitamíny skupiny B hrajú rozhodujúcu úlohu v telesných systémoch zodpovedných za tvorbu energie, potrebnej proti stresu. Tiamín pôsobí ako kofaktor v metabolizme glukózy a priaznivo ovplyvňuje prenos nervových vzruchov. Rovnako ako ostatné B vitamíny, riboflavín a niacín, pôsobia ako kofaktory enzýmov podieľajúcich sa na tvorbe energie, ako aj metabolizmu sacharidov, tukov a bielkovín. Riboflavín tiež môže priaznivo pôsobiť v prevencii migrény, vyvolanej stresom B vitamíny tiež podporujú činnosť nadobličiek a pomáhajú upokojiť a udržiavať zdravý nervový systém. Vitamín B12 je nevyhnutnou súčasťou syntézy DNA, ktorá je dôležitá pre produkciu červených krviniek a neurotransmiterov, rovnako ako pre správnu myelinizáciu (obalenie nervových vlákien). Vitamín B6 pomáha pri syntéze enzýmu potrebného na tvorbu serotonínu, chemickej látky v mozgu, ktorá navodzuje pocit upokojenia a relaxácie. B vitamíny tiež pomáhajú znižovať v krvi hladinu homocysteínu, ktorý môže poškodiť kardiovaskulárny systém.

Vitamín C posilňuje imunitný systém a zlepšuje jeho reakcie v strese, vďaka čomu sa organizmus ľahšie vysporiada s ochoreniami. Zvyšuje hladiny protilátok IgG, čo je princípom obrany organizmu pred systémovou infekciou. Vitamín C tiež pôsobí podporným účinkom na nadobličky, podporuje syntézu hormónov nadobličiek, ktoré môžu byť stresom z organizmu vyčerpané. Tieto hormóny sú zapojené do procesov tvorby energie, regulácie imunitných reakcií, kontroly zápalových procesov, udržiavania hladiny glukózy a regulácie spánku.

Vápnik, horčík a zinok patria medzi základné minerály v tele. Vápnik sa podieľa na životne dôležitých funkciách, ako sú imunitné funkcie, správny metabolizmus a kvalita spánku. Zinok taktiež podporuje imunitný systém, zatiaľ čo horčík je dôležitý pre zdravie srdca a podporuje svaly a nervy. Vitamín E chráni kardiovaskulárny systém a je silným antioxidantom. Funkcie každej z týchto živín môžu byť počas obdobia stresu ovplyvnené.

Vitamín A prispieva k správnemu metabolizmu železa, k udržaniu zdravých slizníc, k udržaniu zdravej pokožky a dobrého zraku. Vitamín D podporuje: využitie vápnika a fosforu, udržanie zdravých kostí, správnu funkciu svalov a imunitného systému. Chróm prispieva k normálnej hladine glukózy v krvi. Jód podporuje: kognitívne funkcie, metabolizmus dôležitému pre tvorbu energie, správne fungovanie nervového systému, udržanie zdravej pokožky, správnu tvorbu hormónov štítnej žľazy a optimálnu funkciu štítnej žľazy.

Železo prispieva k: normálnej kognitívnej funkcii, správnej látkovej výmene dôležitej pre tvorbu energie, tvorbe červených krviniek a hemoglobínu, správnemu prenosu kyslíka v tele, správnej funkcii imunitného systému, zníženiu miery únavy a vyčerpania. Mangán pomáha k: metabolizmu dôležitému pre tvorbu energie, udržanie zdravých kostí, normálnej tvorbe spojivových tkanív. Draslík prispieva k: správnemu fungovaniu nervového systému, funkcii svalov a udržaniu normálneho krvného tlaku. Selén posilňuje: správnu spermatogenézu, udržanie zdravých vlasov, nechtov, správnu funkciu imunitného systému, ochranu buniek pred oxidatívnym stresom.

Prírodný extrakt z koreňa kórejského červeného ženšenu, ktorý sa po stáročia používa na udržanie fyzickej a duševnej rovnováhy v tele, pomáha zvyšovať vitalitu a posilňuje vytrvalosť a celkovú fyzickú kondíciu, imunitu, priaznivo ovplyvňuje stres a únavu. Cesnak obsahuje prírodné účinné látky známe svojimi účinkami na cievnu stenu, vysoký krvný tlak, baktérie, preto sa tiež používa na vyváženie a doplnenie pestrej a zdravej stravy.

Nedostatok vitamínov moze spôsobit:

 

 

 

 

 

 

 

 Produkt Stamina zaistí stály prísun vitamínov a minerálov, potrebných v záťažových obdobiach.

Balenie

90 tabliet

Dávkovanie

Dospelí: 1 tableta denne s jedlom. Užite s časovým odstupom niekoľkých hodín pred alebo po užití iných výživových doplnkov a liekov. Poraďte sa s lekárom o užívaní prípravku dlhšie ako 3 mesiace.

Zloženie

Každá tableta obsahuje:
Vitamín A (Retinyl acetát) ..... 750 μg RAE/2500 IU (93 % RVH*)
Vitamín B1 (Tiamín mononitrát) ..... 4,17 mg (379 % RVH*)
Vitamín B2 (Riboflavín) ..... 4,17 mg (297 % RVH*)
Vitamín B6 (Pyridoxín HCl) ..... 4,17 mg (297% RVH*)
Vitamín B12 (Kyanokobalamín) ..... 16,7 μg (668 % RVH*)
Vitamín C (Kyselina askorbová) ..... 41,7 mg (52 % RVH*)
Vitamín D3 (Cholekalciferol) ..... 1,67 μg/66,7 IU (33 % RVH*)
Vitamín E (d-alfa tokoferyl acetát) ..... 5,56 mg AT/8,3 IU (46 % RVH*)
Kyselina listová ..... 67 μg (33,5 % RVH*)
Niacín (Niacinamid) ..... 63 mg (393 % RVH*)
Kyselina pantoténová (d-pantotenát vápenatý) ..... 10 mg (166 % RVH*)
Vápnik (Uhličitan vápenatý, fosforečnan) ..... 200 mg (25 % RVH*)
Chróm ..... 3,3 μg (8,25 % RVH*)
Jód (Jodid draselný) ..... 50 μg (33 % RVH*)
Železo (Fumaran železnatý) ..... 3,3 mg (23,5 % RVH*)
Horčík (Oxid horečnatý) ..... 33,3 mg (8,8 % RVH*)
Mangán (Glukónan mangánatý) ..... 1,17 mg (58,5 % RVH*)
Draslík (Glukónan draselný) ..... 16,7 mg (0,835 % RVH*)
Selén ..... 4,17 μg (7,5 % RVH*)
Zinok (Glukónan zinočnatý) ..... 1,67 mg (16,7 % RVH*)

*RVH – Referenčná výživová hodnota.

Podporné látky: Ázijský ženšen – extrakt (3:1) (Panax ginseng, koreň) 11,8 mg čo zodpovedá 35,4 mg sušenej rastliny; štandardizované na 5% ginsenozidov, Cesnak (Allium sativum, strúčik) 5,9 mg.

Ďalej obsahuje: mikrokryštalická celulóza; kroskarmelóza sodná, rastlinná kyselina stearová; rastlinný stearan horečnatý (povlaková látka), hydroxypropylcelulóza (emulgátor), hypromelóza, oxid kremičitý, karnaubský vosk. Môže obsahovať stopy rýb a mlieka.

Upozornenie

Obsah železa v tomto výživovom doplnku predstavuje vážne riziko poškodenia zdravia dieťaťa. Určené len pre dospelých. Pacientom s diabetes alebo užívajúcim antidepresíva, lieky na zriedenie krvi, digoxín alebo inhibítory proteázy, tehotným a dojčiacim ženám sa odporúča konzultovať užívanie prípravku s lekárom. Pri nespavosti, stavoch úzkosti, bolestiach hlavy, precitlivenosti alebo alergii prestaňte doplnok užívať. Uchovávajte pri teplote 15 °C – 25 °C, mimo dosahu detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.


Rozdelenie podľa zloženia

Diétne obmedzenia

Jamieson Stamina™ komplex vitamínov a minerálov 90tbl.

Kód: 064642022066, Značka: Jamieson

14,20 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok