Jamieson Niacín 500 mg/NAD+ s inozitolom 60tbl.

Kód: 064642025234|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Niacín (kyselina nikotínová) – prekurzor NAD+ (nikotínamid). Prispieva k správnej činnosti nervového systému a psychiky, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k udržaniu zdravých slizníc a pokožky, k zníženiu vyčerpania a únavy a podporuje otehotnenie.*

*Wang s., et al.: Niacin inhibits apoptosis and rescues premature ovarian failure; Cellular Physiology and Biochemistry, 2018.

Detailný popis

17,90 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie:


Niacín je spoločný názov pre kyselinu nikotínovú a nikotínamid (niacínamid). Nazýva sa aj vitamín B3 a patrí do skupiny vitamínov B-komplexu. Po prijatí a vstrebaní pôsobí niacín ako enzýmový kofaktor v mnohých reakciách v organizme, ako je napríklad zvýšenie hladiny glukózy, metabolizmus lipidov a sterolov. NAD sa vo všetkých tkanivách okrem kostrového svalstva premieňa na inú aktívnu formu, koenzým nikotínamidadeníndinukleotidfosfát (NADP). NAD a NADP sú potrebné vo väčšine metabolických redoxných procesov v bunkách, kde dochádza k oxidácii alebo redukcii substrátov. NAD sa podieľa predovšetkým na katabolických reakciách, pri ktorých sa energia obsiahnutá v sacharidoch, tukoch a bielkovinách prenáša na adenozíntrifosfát (ATP) = primárna výmena energie v bunke. Na druhej strane NADP umožňuje anabolické reakcie, ako je syntéza cholesterolu a mastných kyselín, a zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní antioxidačnej funkcie buniek. Podporuje tiež zdravie kardiovaskulárneho systému.

Okrem známej funkcie v metabolických procesoch sa niacín vo svojej nikotínovej forme ukázal byť účinný aj ako terapeutický prostriedok na znižovanie hladiny cholesterolu v krvi.

Jamieson Niacín 500 mg s inozitolom obsahuje niacín vo forme inozitol nikotinátu (inozitol hexaniacinát). Inozitolnikotinát sa skladá zo šiestich molekúl niacínu vo forme kyseliny nikotínovej chemicky viazanej na molekulu inozitolu. Po požití sa molekula v tele hydrolyzuje, pričom sa uvoľňuje niacín a inozitol, čo umožňuje obom látkam pôsobiť pri znižovaní hladiny cholesterolu v tele. Samotný inozitol sa tiež používa terapeuticky na zníženie hladiny cholesterolu.

Jamieson's Niacin 500 mg s inozitolom je vyrobený z prírodných zdrojov a je farmaceuticky testovaný na zabezpečenie účinnosti a absolútnej klinickej čistoty.


Zdravotné účinky:

  • Silný antioxidant, ktorý chráni organizmus pred poškodením tkanív
  • Podporuje zdravie srdca, pľúc, prostaty a hrubého čreva.
  • Pomáha udržiavať zdravý imunitný systém. Dôležitý pre správnu funkciu štítnej žľazy
  • Pomáha znižovať hladinu cholesterolu a triglyceridov v krvi
  • Podporuje celkové zdravie kardiovaskulárneho systému
  • Zlepšuje krvný obeh v celom tele
  • Pomáha uvoľňovať energiu zo sacharidov
  • Pomáha regulovať hladinu glukózy v krvi

Balenie

60 tbl

Dávkovanie

dospelí – 1 tableta denne ráno alebo na obed s jedlom.

Zloženie

Každá tableta obsahuje:
Niacín (inozitol hexanikotinát) ..... 500 mg (3 125 % RVH*)
Inozitol (inozitol hexanikotinát) ..... 150 mg
*RVH – referenčná výživová hodnota
Ďalej obsahuje: fosforečnan vápenatý; celulóza; modifikovaná celulózová guma (nosič), rastlinná kyselina stearová; rastlinný stearan horečnatý; hydroxypropylcelulóza; rozpustná celulóza; oxid kremičitý; karnaubský vosk (povlaková látka).

 

Upozornenie

Pokiaľ ste tehotná alebo dojčíte, poraďte sa o užívaní s lekárom. Uchovávajte pri teplote 15–25 °C, mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy.

Jamieson Niacín 500 mg/NAD+ s inozitolom 60tbl.

Kód: 064642025234, Značka: Jamieson

17,90 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok