Jamieson Melatonín 1mg 60tbl.

Kód: 064642091291|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Rýchlo rozpustné tablety pod jazyk. Melatonín pomáha pri zaspávaní a prispieva k zmierneniu únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma (jetlag). Užívajte aspoň 1 mg Melatonínu tesne pred spaním.

Detailný popis

9,60 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie

Melatonín je prírodná látka vylučovaná epifýzou v mozgu. Považuje sa za kľúčový prvok pri regulácii denného a nočného metabolizmu v tele. Vylučovanie melatonínu je synchronizované s našimi biologickými hodinami, ktoré určujú denné zmeny metabolickej aktivity organizmu. Melatonín je hormón odvodený od serotonínu a produkuje sa len vtedy, keď je prostredie tmavé. Epifýza dostáva zo zrakového nervu informácie o úrovni okolitého svetla a podľa toho upravuje produkciu melatonínu. Keď sa zotmie, epifýza reaguje na zníženú úroveň svetla výrazným zvýšením produkcie melatonínu. Melatonín vyvoláva pocit ospalosti. Po niekoľkých hodinách dosiahne hladina melatonínu v krvi bod, pri ktorom sa navodí spánok. Niekoľko hodín po nástupe spánku dosahuje maximum a potom počas spánku postupne klesá. Vystavenie svetlu vedie k rýchlemu odbúravaniu melatonínu a inhibícii jeho tvorby. Melatonín teda zohráva kľúčovú úlohu v našom cykle spánku a bdenia.  Melatonín je účinný aj u ľudí trpiacich jet lagom.

Nepravidelnosti v produkcii melatonínu môžu spôsobiť problémy so spánkom, letargiu a poruchy nálady. Produkcia melatonínu zvyčajne klesá s vekom. Celkové množstvo vyprodukovaného melatonínu sa tak výrazne znižuje a striedanie dňa a noci je často menej výrazné. Nedostatok melatonínu v tele môže spôsobiť nespavosť, a preto je potrebné ho doplniť, aby sa obnovil optimálny spánkový režim.


 Výhody produktu

  • Pomáha skrátiť čas potrebný na zaspanie (aspekt latencie nástupu spánku z hľadiska kvality spánku) u ľudí so syndrómom oneskorenej spánkovej fázy.
  • Pomáha predĺžiť celkový čas spánku (aspekt kvality spánku) u ľudí s obmedzeným spánkom alebo zmeneným spánkovým režimom, napr. pri práci na zmeny a jet lag.
  • Pomáha zmierniť dennú únavu spojenú s jet lagom.
  • Pomáha upraviť cyklus spánku a bdenia (aspekt cirkadiánneho rytmu).

Balenie

60 podjazykových tabliet

Dávkovanie

dospelí 1 tableta tesne pred spaním denne. Neriaďte vozidlá a neobsluhujte stroje 5 hodín po užití Melatonínu. O užívaní dlhšom ako 1 mesiac sa poraďte s lekárom.

Zloženie

Každá tableta obsahuje:

Melatonín ...1 mg

Ďalej obsahuje: izomalt (objemové činidlo), krospovidón (rozvolňovadlo), manitol (zvýrazňovač chuti), rastlinný stearan horečnatý (spojivo), oxid kremičitý (vysušovadlo).

Upozornenie

Nevhodné pre tehotné, dojčiace ženy a malé deti. Neodporúča sa užívať súčasne s alkoholom, inými liekmi alebo výživovými doplnkami so sedatívnym účinkom. Poraďte sa s lekárom, ak užívate steroidy, antikoagulanciá, antikonvulzíva, lieky na krvný tlak, imunosupresíva, sedatíva, hypnotiká alebo psychotropné lieky, alebo, ak trpíte ochorením srdcovocievneho systému, chronickým ochorením obličiek, imunitného systému alebo pečene, depresiou alebo súvisiacim ochorením, astmou, diabetes alebo hypoglykémiou, hormonálnymi alebo záchvatovými poruchami alebo migrénami. Pri výskyte miernych tráviacich ťažkostí (nevoľnosť, zvracanie, kŕče) a/alebo zriedkavo alergických reakciách prerušte užívanie. Uchovávajte pri teplote 15–25 °C, mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Jamieson Melatonín 1mg 60tbl.

Kód: 064642091291, Značka: Jamieson

9,60 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok