Jamieson Horčík + vitamín B6 s bisglycinátom 50tbl.

Kód: 064642096593|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Horčík pomáha odstraňovať únavu a vyčerpanie, priaznivo ovplyvňuje psychickú rovnováhu, optimálnu činnosť nervového systému a správne svalové napätie. Forma bisglycinátu prehlbuje upokojujúci účinok a podporuje zdravý spánok.

Detailný popis

9,20 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie 

Prémiový organický horčík vo forme bisglycinátu horečnatého s 80% využiteľnosťou. Horčík je jedným zo základných minerálov potrebných na udržanie zdravia a pre optimálne fyziologické funkcie. Každá bunka v tele potrebuje horčík. Približne polovica zásob horčíka v tele sa nachádza vo vnútri buniek telesných tkanív a orgánov. Druhá polovica sa nachádza v kombinácii s vápnikom a fosforom v našich kostiach a je základnou živinou pre udržanie ich zdravia a sily. Horčík je absorbovaný prevažne v tenkom čreve.

Horčík je dôležitý kofaktor enzymatických reakcií, ktoré vedú k následnému uvoľneniu energie a tým pomáha odstraňovať únavu a vyčerpanie. Je potrebný pri syntéze a metabolizme sacharidov, lipidov, prispieva k optimálnej syntéze nukleových kyselín a proteínov. Taktiež ma dôležitú úlohu aj pri prenose signálov. Horčík má významnú úlohu pri udržiavaní správnej nervovej činnosti a pri regulácii kontraktility svalov prostredníctvom transportu iónov vápnika a draslíka.

Horčík zohráva dôležitú úlohu pri zachovaní zdravého srdca a kardiovaskulárneho systému. Pomáha riediť krv, uvoľňuje cievy a mierne znižuje krvný tlak. Horčík, pozitívne ovplyvňuje duševnú rovnováhu zlepšuje spánok. Optimalizuje činnosť nervového systému, správne svalové napätie, napomáha zdravému rastu a zachovaniu kostí a zubov. Zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek, a bielkovín. Vitamíny skupiny B pôsobia synergicky s horčíkom a zvyšujú tak účinok prípravku. Najmä pri tvorbe energie, zdravia nervového systému. Napomáhajú tvorbe červených krviniek serotonínu a melatonínu.

Nedostatok horčíka nie je v bežnej populácii ničím nezvyčajným. Môže viesť aj k odvápneniu mäkkých tkanív v dôsledku zvýšeného vstrebávania vápnika. Znížená resorpcia kostí až hypokalciémia. Jeho nedostatok môže viesť k strate kontroly nad kontraktilitou a relaxáciou svalov. Tak tiež ku kalcifikácii mäkkých tkanív zároveň abnormálnemu metabolizmu vápnika aj draslíka.

 


Balenie

50 tabliet

Dávkovanie

dospelí – 1-2 tablety denne s jedlom alebo sa poraďte s lekárom.

Zloženie

Každá tableta obsahuje:
Horčík – elementárny (oxid, bisglycinát) ... 200 mg (53,33 % RVH*)
Vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid) ... 5 mg (357,14 % RVH*)
Vitamín B12 (kyanokobalamín) ... 15 μg (600 % RVH*)
Vitamín B1 (tiamín mononitrát) ... 5 mg (454,55 % RVH*)
*RVH - Referenčná výživová hodnota

Ďalej obsahuje: mikrokryštalická celulóza spojivo); hypromelóza (povlaková látka); rastlinná kyselina stearová, rastlinný stearan horečnatý (zvlhčovadlá); sodná soľ kroskarmelózy, oxid kremičitý (protihrudkujúce látky)

Upozornenie

Uchovávajte pri teplote 15–25 °C, mimo dosahu detí. Nepresahujte odporúčanú dennú dávku. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy.


Rozdelenie podľa zloženia


Search keywords
hořčík, magnézium, magnesium

Jamieson Horčík + vitamín B6 s bisglycinátom 50tbl.

Kód: 064642096593, Značka: Jamieson

9,20 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok