Jamieson Horčík DRINK MIX s prírodnou citrónovo-limetkovou príchuťou 228g

Kód: 064642077608|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Horčík pomáha odstraňovať únavu a vyčerpanie, priaznivo ovplyvňuje psychickú rovnováhu, optimálnu činnosť nervového systému a správne svalové napätie.

Detailný popis

21,20 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie.


Produkt v prášku na prípravu nápoja s obsahom horčíka pre doplnenie tekutín počas celého dňa. Prémiový organický horčík vo forme Bisglycinátu horečnatého s 80% využiteľnosťou, Horčík je jedným zo základných minerálov potrebných na udržanie zdravia a pre optimálne fyziologické funkcie. Každá bunka v tele potrebuje horčík. Približne polovica zásob horčíka v tele sa nachádza vo vnútri buniek telesných tkanív a orgánov. Druhá polovica sa nachádza v kombinácii s vápnikom a fosforom v našich kostiach a je základnou živinou pre udržanie ich zdravia a sily. Horčík je absorbovaný prevažne v tenkom čreve.

Horčík je dôležitý kofaktor enzymatických reakcií, ktoré vedú k následnému uvoľneniu energie odstraňovať únavu a vyčerpanie. Je potrebný pri syntéze a metabolizme sacharidov, lipidov, prispieva k optimálnej syntéze nukleových kyselín a proteínov. Taktiež ma dôležitú úlohu aj pri prenose signálov. Horčík má významnú úlohu pri udržiavaní správnej nervovej činnosti a pri regulácii kontraktility svalov prostredníctvom transportu iónov vápnika a draslíka.

Horčík zohráva dôležitú úlohu pri zachovaní zdravého srdca a kardiovaskulárneho systému. Pomáha riediť krv, uvoľňuje cievy a mierne znižuje krvný tlak. Horčík, pozitívne ovplyvňuje duševnú rovnováhu zlepšuje spánok. Optimalizuje činnosť nervového systému, správne svalové napätie, napomáha zdravému rastu a zachovaniu kostí a zubov. Zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek, a bielkovín.

Nedostatok horčíka nie je v bežnej populácii ničím nezvyčajným. Môže viesť aj k odvápneniu mäkkých tkanív v dôsledku zvýšeného vstrebávania vápnika. Znížená resorpcia kostí až hypokalciémia. Jeho nedostatok môže viesť k strate kontroly nad kontraktilitou a relaxáciou svalov. Tak tiež ku kalcifikácii mäkkých tkanív zároveň abnormálnemu metabolizmu vápnika aj draslíka.

Balenie

228 g

Dávkovanie

rozpustite 1 odmerku zmesi v pohári s horúcou vodou 1× denne.

Zloženie

Nápoj (250 ml vody + 1 odmerka, 4,38 g, zmesi) obsahuje: Horčík – elementárny (bisglycinát, citran*) ...........300 mg

(80 % referenčnej výživovej hodnoty)

Zloženie: uhličitan horečnatý, bisglycinát horečnatý, kyselina citrónová; kyselina vínna (stabilizátor), prírodná príchuť citrónová, limetková, xylitol; glykozidy steviolu.

*Uhličitan horečnatý v prítomnosti kyseliny citrónovej po rozpustení v horúcej vode, tvorí vysoko vstrebateľný citran horečnatý.

Upozornenie

Uchovávajte pri teplote 15–25 °C, mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy.

Jamieson Horčík DRINK MIX s prírodnou citrónovo-limetkovou príchuťou 228g

Kód: 064642077608, Značka: Jamieson

21,20 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok