Jamieson Horčík 500mg s vitamínom D3 500 IU 60tbl.

Kód: 064642074768|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Horčík pomáha pri stavoch vyčerpania priaznivo ovplyvňuje činnosť nervového systému a udržiava optimálne svalové napätie (pôsobí proti kŕčom). Vitamín D prispieva k správnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu a podporuje rast a zachovanie zdravých kostí a zubov.

Detailný popis

8,60 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Dopňujúce informácie

Produkt s obsahom horčíka a vitaminu D. Horčík je jedným zo základných minerálov potrebných na udržanie zdravia a pre optimálne fyziologické funkcie. Každá bunka v tele potrebuje horčík. Približne polovica zásob horčíka v tele sa nachádza vo vnútri buniek telesných tkanív a orgánov. Druhá polovica sa nachádza v kombinácii s vápnikom a fosforom v našich kostiach a je základnou živinou pre udržanie ich zdravia a sily. Horčík je absorbovaný prevažne v tenkom čreve.

Horčík je dôležitý kofaktor viac ako 300 enzymatických reakcií, ktoré vedú k následnému uvoľneniu energie takto odstraňuje únavu a vyčerpanie. Je potrebný pri syntéze a metabolizme sacharidov, lipidov, prispieva k optimálnej syntéze nukleových kyselín a proteínov. Taktiež ma dôležitú úlohu aj pri prenose signálov. Horčík má významnú úlohu pri udržiavaní správnej nervovej činnosti a pri regulácii kontraktility svalov prostredníctvom transportu iónov vápnika a draslíka.

Horčík zohráva dôležitú úlohu pri zachovaní zdravého srdca a kardiovaskulárneho systému. Pomáha riediť krv, uvoľňuje cievy a mierne znižuje krvný tlak. Horčík, pozitívne ovplyvňuje duševnú rovnováhu zlepšuje spánok. Napomáha zdravému rastu a zachovaniu kostí a zubov. Zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek.

Nedostatok horčíka nie je v bežnej populácii ničím nezvyčajným. Môže viesť aj k odvápneniu mäkkých tkanív v dôsledku zvýšeného vstrebávania vápnika. Znížená resorpcia kostí až hypokalciémia. Jeho nedostatok môže viesť k strate kontroly nad kontraktilitou a relaxáciou svalov. Tak tiež ku kalcifikácii mäkkých tkanív zároveň abnormálnemu metabolizmu vápnika aj draslíka.

Vitamín D potencuje účinky horčíka je dôležitý pre správny rast a vývoj kostí a prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Balenie

60 tabliet

Dávkovanie

dospelí – 1 tableta denne

Zloženie

Každá tableta obsahuje:

Horčík ... 500 mg (133,3 % RVH*)

(oxid, bisglycinát, glycerofosforečnan, jablčnan, aspartát)

Vitamín D3 (cholekalciferol) ... 12,5 μg/500 IU (250 % RVH*)

*RVH – referenčná výživová hodnota

Ďalej obsahuje: celulóza (nosič); rastlinná kyselina stearová, oxid kremičitý (protihrudkujúce látky); hydroxypropylcelulóza; rozpustná celulóza, modifikovaná celulózo­vá guma (povlakové látky)

Upozornenie

Nevhodné pre deti. Poraďte sa s lekárom, ak ste tehotná alebo dojčíte. V ojedinelých prípadoch sa môže vyskytnúť hnačka. Uchovávajte pri teplote 15–25 °C, mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy.


Rozdelenie podľa zloženia

Diétne obmedzenia

Jamieson Horčík 500mg s vitamínom D3 500 IU 60tbl.

Kód: 064642074768, Značka: Jamieson

8,60 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok