Buďte zdraví a vychutnajte si sviatky s výživovými doplnkami Jamieson!

Vianočný a novoročný čas by mali byť obdobím pokoja a radosti.

Buďte zdraví a vychutnajte si sviatky s výživovými doplnkami Jamieson!

Vianočné nákupy, skrášľovanie bytu, detské prázdniny či balenie na zimnú dovolenku sú len niektoré zo stresových situácií, ktoré zažívame koncom roka, pričom práve vianočný a novoročný čas by mali byť obdobím pokoja a radosti.

Vedci stále častejšie poukazujú na pôvod rôznych ochorení, ktorých spúšťačom je práve nedostatočná psychická pohoda.

Prvé ťažkosti – trávenie

Na permanentný stres zareaguje náš organizmus často roztraseným žalúdkom a narušeným trávením. Je prirodzené, že v neustálom „pozore“, napätí, nemôžeme správne spracovávať potravu, na to potrebujeme pohodu. Lepšie zvládnuť situácie, ktoré sú pre nás stresujúce, nám pomôžu aj vhodne zvolené prírodné doplnky výživy proti stresu, napríklad vitamíny Jamieson – Stressease. So stresom si poradia bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, bez rizika vzniku závislosti, bez chémie, nevyvolávajú ospalosť a tzv. rannú „opitosť“, typickú pre väčšinu klasických psychofarmák.

Stressease – kombinácia vitamínov a minerálov vhodná pri stavoch úzkosti, depresiách, nespavosti a strese. Vitamíny B1, B2, B12, niacín a biotín pozitívne ovplyvňujú činnosť nervového systému. Kyselina listová a horčík pomáhajú odstrániť vyčerpanie a únavu, kyselina pantoténová sa podieľa na zdravej duševnej výkonnosti. Cholín a inozitol podporujú vstrebávanie vitamínov B a zdravú funkciu pečene. Prípravok posilňuje imunitný systém a chráni organizmus pred vyčerpaním živín pri zväčšenom vypätí.

Poistka zdravého trávenia – bakteriálne kultúry

Trávenie môže narušiť aj zmena stravovacích návykov počas sviatkov. Vianočná a novoročná idyla neznamená, že každodenne musíme ochutnať všetky jedlá, či vypiť maximálne množstvo alkoholu i nealkoholických nápojov...

Dôsledkom je preťaženie tráviaceho traktu a porušenie rovnováhy bakteriálnej črevnej flóry, čo sa prejaví obrannou reakciou organizmu sprevádzanou vracaním, hnačkami, nadúvaním či problematickým vyprázdňovaním.

Ako obnoviť bakteriálnu flóru? S pomocou bakteriálnych kultúr! Osídlením črevnej sliznice „dobrými“ baktériami, ktoré zabraňujú premnoženiu hnilobných patogénnych „zlých“ baktérií a podporujú zdravé trávenie. Vytvoríme tak podmienky na zlepšenie činnosti najdôležitejšieho detoxikačného orgánu – pečene. Pomôžu nám udržať črevo zdravé a znovu obnoviť poškodenú rovnováhu bakteriálnej mikroflóry. K najvýznamnejším „dobrým“ baktériám patria laktobacily, ktoré produkujú dôležitú kyselinu mliečnu, bifidobaktérie a niektoré druhy streptokokov. Bežne sú v našom čreve prítomné, dostávajú sa do organizmu v podobe kyslých mliečnych výrobkov (jogurty, kefír, zakysanka, acidofilné mlieka, niektoré syry, nepasterizovaná bryndza), ale aj kvasenej zeleniny (kyslá kapusta, kvasené uhorky...)

Udržať náš tráviaci trakt v rovnováhe pri nedostatku bakteriálnych kultúr v strave môžu pomôcť výživové doplnky z lekární, napríklad bakteriálne kultúry Jamieson, pri výrobe ktorých sa používajú prvotriedne suroviny z overených prírodných zdrojov. Pri výbere kmeňov živých baktérií sa prihliada aj na ich odolnosť pred žalúdočnými kyselinami pri prechode tráviacim traktom. Bakteriálne kultúry Jamieson sú vďaka obsiahnutým kmeňom účinné a kvalitné.

V súčasnosti kanadský výrobca prírodných vitamínov Jamieson obohatil ponuku lekární o inovovaný komplex bakteriálnych kultúr Super Strain Acidophilus a Bakteriálne kultúry 30-miliardové.

Bioaktívny Super Strain Acidophilus – obsahuje 2 miliardy živých baktérií piatich kmeňov na ochranu zdravej mikroflóry tráviaceho traktu. Množstvo živých baktérií v inovovanom komplexe výrobca garantuje po celý čas až do skončenia minimálnej trvanlivosti. Súčasťou prípravku sú aj fruktooligosacharidy, ktoré pozitívne ovplyvňujú rast a rozmnožovanie bakteriálnych kultúr. Komplex má priaznivý účinok aj pri črevných poruchách spojených s antibiotickou liečbou, stimuluje imunitu.

Bakteriálne kultúry 30-miliardové – sú najsilnejší produkt z ponuky výrobkov Jamieson. Napomáhajú udržiavať a obnovovať rovnováhu črevnej mikroflóry, pozitívne ovplyvňujú trávenie a regulujú ľahké gastrointestinálne ťažkosti, ako sú hnačky, nadúvanie či problematické vyprázdňovanie. Keďže spomínané ťažkosti sú aj najčastejšími trápeniami pri zmene stravovacích návykov, je vhodné mať tento prípravok s obsahom bakteriálnych kultúr poruke v domácej lekárničke. Patrí mu dôležitá úloha pri detoxikácii čriev, vitamínovej syntéze a pri správnom fungovaní imunitného systému. Balený je v blistroch.

Na drobné prehrešky – tráviace enzýmy

Vychutnať si počas sviatkov aj niektoré ťažšie jedlá nám pomôžu tráviace enzýmy Nutrisentials™. Komplex tráviacich enzýmov, vrátane amylázy, lipázy, proteázy a laktázy, rastlinného broemalínu a papaínu prispieva k zabezpečeniu optimálneho trávenia a absorpcii živín. Nutrisentials™ je pripravený s použitím glukónanu vápenatého na neutralizáciu kyselín a obohatený výťažkami mätových listov a fenyklu na upokojenie podráždeného žalúdka. Pomáha tak zmierniť tráviace ťažkosti, vrátane plynatosti, pálenia záhy a syndrómu dráždivého čreva.

   
Vrátiť sa na začiatok