Jamieson Vitamín B12 metylkobalamín 1200mcg s postupným uvoľňovaním 80tbl.

Kód: 064642028235|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Vitamín B12 prispieva k správnej činnosti nervového a imunitného systému, k správnej látkovej premene homocysteínu, k odstráneniu stavov únavy a vyčerpania. Vitamín B12 zohráva úlohu v procese delenia buniek a krvotvorby.

Detailný popis

9,81 € 10,90 € ušetríte 1,09 € (10%)

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

AKCIA

Informácie o produkte

Doplňujúce informacie:

Ľudské telo si nedokáže vitamín B12 vytvoriť samo, preto množstvo prijatého vitamínu B12 veľmi závisí od prijatej stravy. Vitamín B12 je prirodzene produkovaný anaeróbnymi mikroorganizmami, ktoré sa bežne nachádzajú v črevnom trakte zvierat. Je dôležité zabezpečiť dostatočný príjem vitamínu B12, najmä ak sme vegetariáni alebo vegáni, pretože tento vitamín sa nachádza najmä v potravinách živočíšneho pôvodu. 

Vitamín B12 sa nachádza vo väčšine živočíšnych produktov, nazýva sa aj kobalamín. Je dôležitý pre kardiovaskulárne a kognitívne zdravie človeka. Podporuje tvorbu hemoglobínu - červených krviniek, pomáha zabezpečovať normálnu funkciu nervového systému. Jeho prítomnosť je nevyhnutná pre správne fungovanie nervových buniek a prevenciu neurologických problémov. Reguluje hladinu homocysteínu, ktorý sa tvorí v našom tele a je vážnym rizikovým faktorom pre vznik aterosklerózy. Vitamín B12 zohráva jednu z najdôležitejších úloh pri jeho odbúravaní v krvi. Vitamín B12 je nevyhnutný pre syntézu DNA, čo je kľúčový proces pri raste a obnove buniek. Ovplyvňuje metabolizmus bielkovín a tukov. Pomáha pri ich odbúravaní, čím udržiava metabolickú rovnováhu. Chráni pred vznikom vrodených chýb a je nevyhnutný pre správny vývoj plodu počas tehotenstva. Znižuje riziko fyzického alebo mentálneho postihnutia novorodencov. Ukázalo sa, že optimálna hladina vitamínu B12 je u tehotných žien rovnako dôležitá ako hladina kyseliny listovej. Tieto živiny podporujú vývoj mozgu dieťaťa v maternici. Podporuje vitalitu a funkciu mozgu. Výskum naznačuje, že u pacientov, ktorí majú nižšie hladiny vitamínu B12, je vyššie riziko straty mozgovej činnosti. 

Vitamín B12 sa podieľa na tvorbe melatonínu, hormónu, ktorý reguluje spánok, čím prispieva ku kvalitnejšiemu spánku.

Pozorovateľnými signálmi nedostatku vitamínu B12 môžu byť zmeny nálady, náhly úbytok hmotnosti alebo pocity necitlivosti končatín. U mnohých ľudí trpiacich depresiou sa preukázala nízka hladina vitamínu B12. Doplnenie tohto vitamínu pomáha lepšie zvládať tento problem.

 

Balenie

80 tabliet

Dávkovanie

dospelí 1 tabletu obdeň

Zloženie

Každá tableta obsahuje:

Vitamín B12 (metylkobalamín) ... 1200 μg
48 000 % referenčnej výživovej hodnoty

Ďalej obsahuje: celulóza, rastlinný stearan horečnatý, oxid kremičitý (nosiče); rozpustná celulóza, hydroxypropylcelulóza (povlakové látky); fosforečnan vápenatý (protihrudkujúca látka)

Upozornenie

Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte pri teplote 15–25 °C, mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy. Farba tabliet sa môže líšiť.

Jamieson Vitamín B12 metylkobalamín 1200mcg s postupným uvoľňovaním 80tbl.

Kód: 064642028235, Značka: Jamieson

9,81 € 10,90 € ušetríte 1,09 € (10%)


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok