Jamieson Vitamín A a D Premium 10000 IU / 800 IU 100cps.

Kód: 064642020130|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Vitamín A prispieva k udržaniu zdravých slizníc a pokožky a k zachovaniu dobrého zraku. Vitamín D prispieva k správnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu, k zdravému rastu a udržaniu zdravých kostí a zubov. Vitamíny A a D prispievajú k správnej činnosti imunitného systému.

Detailný popis

7,80 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie:

Vitamín A (axeroftol) aj D sú vitamíny rozpustné v tukoch, ktoré majú veľký fyziologický význam.  Vitamín A sa vyskytuje v dvoch prírodných formách, a to ako vitamín A1 (retinol) a vitamín A2 (3-dehydroretinol). Okrem vitamínu A sú dôležité aj jeho provitamíny, konkrétne karotenoidy, pričom β-karotén je silnejší antioxidant. Na využitie je potrebné vylučovanie žlče, po ktorom nasleduje prenos do pečene, kde sa v prípade potreby uvoľňuje. Vitamín A je nevyhnutný pre proces videnia, pre syntézu zrakového pigmentu rodopsínu. Vitamín A má veľmi dôležitý hormonálny účinok. Má svoj vlastný receptor, viaže sa na jadrový chromatín. Preto má vitamín A vplyv na delenie a diverzitu buniek a tiež na tvorbu mukopolysacharidov. Vitamín A je nevyhnutný pre stabilizáciu membrán, dozrievanie a diferenciáciu epitelov, integritu epidermy a slizníc, keratinizáciu, podporu imunitných reakcií, zvyšuje odolnosť voči infekciám, ktorú zvyšuje aj vitamín D. Prispieva k tvorbe hlienu, metabolizmu kostí a zubov a ich pevnosť zlepšuje spolu s vitamínom D. Vitamín A sa podieľa na vývoji placenty a spermatogenéze. Okrem toho betakarotén pôsobí antitoxigénne, čím znižuje riziko vzniku rakoviny pľúc. Vitamín D je jednou z látok, ktoré modulujú dlhodobé programovanie ľudského zdravia. Vitamín D reguluje množstvo vápnika v tele, minerálu dôležitého pre vývoj silných kostí a zubov. Podporuje tiež správnu funkciu svalov. Jeho nedostatok tak môže byť rizikovým faktorom pre vznik krivice alebo oslabenia kostí. Príjem optimálneho množstva vitamínu D pomáha predchádzať ochoreniam dospelých, a to kardiovaskulárnym, psychickým, osteoporóze, ako aj cukrovke, psoriáze a iným autoimunitným ochoreniam.

Doplnky stravy s vitamínom D Jamieson sú vyrábané v prvotriednej kvalite. Získava sa z lanolínu, bohatého a obnoviteľného zdroja vitamínu D z vlny oviec chovaných na pastvinách Austrálie a Nového Zélandu.

Balenie

100 kapsúl

Dávkovanie

dospelí – 1 kapsulu denne, najlepšie s jedlom.

Zloženie

Každá kapsula obsahuje:
Vitamín A (Palmitát) 3000 μg RAE/10000 IU (375 %*)
Vitamín D3 (Cholekalciferol 20 μg / 800 IU (400 %*)
* Odporúčanej dennej dávky vo výživových doplnkoch
Ďalej obsahuje: sójový olej (nosič ), želatína (želírujúca látka), glycerol (zmäkčovadlo)

 

Upozornenie

Nevhodné pre deti. Uchovávajte pri teplote 15 °C – 25 °C, mimo dosah malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.


Rozdelenie podľa zloženia

Diétne obmedzenia

Jamieson Vitamín A a D Premium 10000 IU / 800 IU 100cps.

Kód: 064642020130, Značka: Jamieson

7,80 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok