Jamieson Melatonín 1mg sprej 58ml – 125 dávok

Kód: 064642078612|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Sprej na orálne použitie, rýchly účinok, prírodná mätová príchuť.

Melatonín 1 mg sprej. Melatonín prispieva k skráteniu času potrebného na zaspanie. Priaznivý účinok sa dosiahne pri konzumácii aspoň 1 mg melatonínu tesne pred spaním. Melatonín prispieva k zmierneniu únavy po dlhej ceste lietadlom do iného časového pásma (jet lag). Priaznivý účinok sa dosiahne pri konzumácii aspoň 0,5 mg melatonínu tesne pred časom spania v prvý deň cesty a niekoľko nasledujúcich dní po príchode na miesto.

Detailný popis

10,60 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie

Melatonín je prírodná látka vylučovaná epifýzou v mozgu. Považuje sa za kľúčový prvok pri regulácii denného a nočného metabolizmu v tele. Vylučovanie melatonínu je synchronizované s našimi biologickými hodinami, ktoré určujú denné zmeny metabolickej aktivity organizmu. Melatonín je hormón odvodený od serotonínu a produkuje sa len vtedy, keď je prostredie tmavé. Epifýza dostáva zo zrakového nervu informácie o úrovni okolitého svetla a podľa toho upravuje produkciu melatonínu. Keď sa zotmie, epifýza reaguje na zníženú úroveň svetla výrazným zvýšením produkcie melatonínu. Melatonín vyvoláva pocit ospalosti

Po niekoľkých hodinách dosiahne hladina melatonínu v krvi bod, pri ktorom sa navodí spánok. Niekoľko hodín po nástupe spánku dosahuje maximum a potom počas spánku postupne klesá. Vystavenie svetlu vedie k rýchlemu odbúravaniu melatonínu a inhibícii jeho tvorby. Melatonín teda zohráva kľúčovú úlohu v našom cykle spánku a bdenia a nepravidelnosti v jeho produkcii môžu spôsobiť problémy so spánkom, letargiu a poruchy nálady. Melatonín je účinný aj u ľudí trpiacich jet lagom. Nepravidelnosti v produkcii melatonínu môžu spôsobiť problémy so spánkom, letargiu a poruchy nálady. Produkcia melatonínu zvyčajne klesá s vekom. Celkové množstvo vyprodukovaného melatonínu sa tak výrazne znižuje a striedanie dňa a noci je často menej výrazné. Nedostatok melatonínu v tele môže spôsobiť nespavosť, a preto je potrebné ho doplniť, aby sa obnovil optimálny spánkový režim.

 Výhody produktu: 

  • Pomáha skrátiť čas potrebný na zaspanie (aspekt latencie nástupu spánku z hľadiska kvality spánku) u ľudí so syndrómom oneskorenej spánkovej fázy.
  • Pomáha predĺžiť celkový čas spánku (aspekt kvality spánku) u ľudí s obmedzeným spánkom alebo zmeneným spánkovým režimom, napr. pri práci na zmeny a jet lag.
  • Pomáha zmierniť dennú únavu spojenú s jet lagom.
  • Pomáha upraviť cyklus spánku a bdenia (aspekt cirkadiánneho rytmu).

Balenie

58 ml

Dávkovanie

dospelí: pred použitím dôkladne potraste. Sprej vstreknite priamo do úst 1× denne tesne pred spaním. Neriaďte vozidlá a neobsluhujte stroje 5 hodín po užití melatonínu. O užívaní dlhšom ako 1 mesiac sa poraďte s lekárom.

Zloženie

1 dávka spreja obsahuje:

Melatonín ....... 1 mg

Ďalej obsahuje: purifikovaná voda, glycerol (nosiče); prírodná príchuť mätová, koncentrovaný jablkový džús (zvýrazňovač chuti), xantánová guma (želírujúca látka), kyselina citrónová (regulátor kyslosti), sorban draselný (aróma), glykozidy steviolu (sladidlo).

Upozornenie

Nevhodné pre tehotné, dojčiace ženy a malé deti. Neužívajte súčasne s alkoholom, inými liekmi alebo výživovými doplnkami so sedatívnym účinkom. Poraďte sa s lekárom, ak nespavosť pretrváva nepretržite dlhšie ako 1 mesiac (chronická nespavosť). Poraďte sa o užívaní výživového doplnku s lekárom, ak užívate steroidy, antikoagulanciá, antikonvulzíva, lieky na krvný tlak, imunosupresíva, sedatíva, hypnotiká alebo psychotropné lieky, ak trpíte ochorením srdcovocievneho systému, chronickým ochorením obličiek, imunitného systému alebo pečene, depresiou alebo súvisiacim ochorením, astmou, diabetes alebo hypoglykémiou, hormonálnymi alebo záchvatovými poruchami alebo migrénami. Prerušte užívanie pri výskyte alergických reakcií, bolestí hlavy, zmätenosti alebo nevoľnosti. Uchovávajte pri teplote 15–25 °C, mimo dosahu malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Jamieson Melatonín 1mg sprej 58ml – 125 dávok

Kód: 064642078612, Značka: Jamieson

10,60 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok