Glukozamín, chondroitín a MSM – pomáha pri zápaloch i bolestiach chrbta a kĺbov

Svojim boľavým kĺbom, svalom i kostiam poskytnite úľavu s optimálnou kombináciou účinných látok! Urýchľujú hojenie zápalov a zmierňujú bolestivosť kĺbov – účinne tak zlepšujú ich pohyblivosť!  

Glukozamín, chondroitín a MSM

Jedinečný prípravok Jamieson Glukozamín, chondroitín a MSM (metylsulfonylmetán) vyrobený z prírodných surovín priaznivo účinkuje pri problémoch pohybového aparátu. Vynikajúca kombinácia účinných látok zlepšuje zdravie, flexibilitu a pohyblivosť kĺbov, väzív a šliach. Pôsobí zároveň proti bolesti aj protizápalovo, Znižuje napätie v kĺboch a zlepšuje ich lubrikáciu, vďaka čomu udržiava ich pružnosť a funkčnosť. Pomáha zmierňovať bolesti a opuchy v oblasti chrbta, ramien, lakťov, kolien, zabezpečuje optimálnu výživu a ochranu chrupaviek, podporuje ich regeneráciu, urýchľuje hojenie zápalov a pôsobí proti vekom podmienenej degenerácii kĺbov.

Glukozamín zmierňuje opotrebovanie kĺbov a chrupaviek, tlmí bolesť a podporuje zdravie kĺbových štruktúr a tkanív v ľudskom tele. Vstrebáva sa až na 98 % priamo do chrupaviek, vďaka čomu ich pomáha udržiavať silné a zdravé.

Chondroitín má výnimočnú schopnosť zadržiavať v chrupavkách vodu, zabezpečuje ich elasticitu, ako aj mechanické vlastnosti a udržuje ich štruktúru, mäkkosť a flexibilitu. Obsah vody v chrupavkách je dôležitý ako tlmič nárazov, podporuje pružnosť kĺbov a vstrebávanie vo vode rozpustných výživných látok. Chondroitín dokáže brzdiť aktivitu enzýmov, ktoré poškodzujú chrupavky, zmierňuje bolesť a zlepšuje kĺbovú pohyblivosť.

Komplex MSM je prirodzeným prírodným zdrojom biologicky aktívnej síry, ktorá tvorí základ pre proteíny a spojivové tkanivá. Pôsobí tak na udržanie správnej funkcie pohybového aparátu, podporuje tvorbu a obnovu chrupaviek kĺbov a šliach. Jeho jedinečný protizápalový efekt celkovo zmierňuje bolesti a prispieva k upokojeniu napätia v kĺboch a k ich celkovej regenerácii. Práve pre protizápalové vlastnosti MSM je prípravok vhodný pri podpornej liečbe artritídy, osteoartrózy, reumy, dny či ďalších ochorení pohybového systému. Často sa tiež používa ako prirodzená alternatíva k liekom na ich liečbu. Znižovaním zápalu, ako aj oxidačného stresu zároveň pomáha urýchliť regeneráciu svalov po vyčerpávajúcom športovom výkone a stimuluje obnovu fyzických, ako aj psychických síl. Patrí mu tiež dôležitá úloha pri tvorbe glutatiónu, dôležitého antioxidantu, ktorý je prítomný vo všetkých bunkách nášho tela. Jeho primeraná hladina je rozhodujúca pre naše celkové zdravie a imunitu. Pri jeho nedostatočnom zastúpení v organizme nás môžu ohrozovať nepriaznivo pôsobiace voľné radikály a môže sa znížiť naša obranyschopnosť voči infekčným chorobám.

Glukozamín, chondroitín a MSM – to je návrat k radosti z pohybu aj vďaka kvintetu jedinečných účinkov MSM – protizápalovému efektu, znižovaniu bolesti a stuhnutosti kĺbov i svalov, zmierňovaniu príznakov radu ochorení pohybového aparátu, regenerácii svalov po cvičení a podpore tvorby glutatiónu, antioxidantu rozhodujúceho o sile našej imunity.

Kúru je vhodné doplniť kurkumou

Účinky tejto liečebnej kúry možno ešte znásobiť osvedčenou kurkumou a vyššími dávkami vitamínu C.

Kurkuma vďaka vysokému antioxidačnému a protizápalovému účinku, za ktorý zodpovedá osobitá účinná látka – kurkumín, napomáha zmierniť opuchy a stuhnutosť kĺbov a zlepšuje tak ich pohyblivosť. Prináša úľavu od artritických a reumatických bolestí kĺbov a podporuje uvoľnenie svalového napätia. Je vhodnou doplnkovou liečbou reumatoidnej artritídy, kde významnú úlohu v rozvoji ochorenia zohráva práve zápal a oxidačný stres.

Výskum potvrdil, že účinok kurkumínu môžeme pocítiť už pri každodennom užívaní 2 gramov (približne pol čajovej lyžičky) korenia kurkumy. Jej terapeutický efekt, aj v kombinácii s ďalšími živinami, nám umožňujú využiť aj originálne prírodné výživové doplnky Jamieson Curcuma (angl. Turmeric) či Jamieson Curcuma s piperínom (4 g), kde sa vďaka obsahu čierneho korenia účinok kurkumy ešte zvyšuje. Podobne sa osvedčila kombinácia glukozamínu s kurkumou, napríklad v prípravku Jamieson Glukozamín + Curcuma. Komplex účinne pôsobí proti zápalom kĺbov i artróze.

Prítomnosť vitamínu C má nezastupiteľnú úlohu pri tvorbe väzív a oporných tkanív. Vysoko účinný je napríklad v prípravku Jamieson Vitamín C s riadeným uvoľňovaním 1 000 mg. V tejto forme sa do organizmu uvoľňuje postupne počas 9-12 hodín, čo priaznivo ovplyvňuje jeho optimálne vstrebávanie a dostatočnú hladinu v organizme (pri akútnych ochoreniach je vhodné dopĺňať 1 000 až 2 000 mg vitamínu C).

Dlhodobá podpora regenerácie pohybového systému

Klinické štúdie preukázali, že hustotu kostí a pohyblivosť kĺbov pozitívne ovplyvňuje tiež dopĺňanie prírodných vitamínov K2, D3, vápnika a horčíka.

Vitamín K2 je neoceniteľný zvlášť pre spätné ukladanie vápnika do kostí vo vyššom veku. Platí pravidlo, že v prítomnosti vitamínu K2 sa vápnik neukladá do ciev, ale do kostí a v cievach sa tak netvoria sklerotické pláty. Je to dôležité predovšetkým u žien po menopauze, ako aj u mužov i žien pri osteoporóze. Je vhodné ho užívať dlhodobo – najlepšie v kombinácii s vápnikom a vitamínom D3. Horčík je nepriamo prepojený s hormónmi regulujúcimi kostný metabolizmus a spolu s vitamínmi K2, D3 a vápnikom účinne napomáha v boji proti rednutiu kostí a pôsobí na zdravú regeneráciu i činnosť kĺbov a svalov. Organizmu ich možno dodať napríklad v prípravkoch Jamieson K2+D3, Jamieson Vápnik + D3 či Jamieson Vápnik, horčík s vitamínom D3.

Synergické účinky vitamínov a minerálov obsiahnutých v týchto doplnkoch výživy sa odporúča využívať pri bolestiach, ale aj preventívne a pri prvých príznakoch problémov.

   
Vrátiť sa na začiatok