Jamieson Horčík 250mg 90tbl.

Kód: 064642027078|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Nové, menšie tablety. Horčík pomáha odstraňovať únavu a vyčerpanie, priaznivo ovplyvňuje psychickú rovnováhu, optimálnu činnosť nervového systému, správne svalové napätie, napomáha zdravému rastu a zachovaniu kostí a zubov. Zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek, prispieva k optimálnej syntéze bielkovín.

Detailný popis

12,90 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie 

Horčík je jedným zo základných minerálov potrebných na udržanie zdravia a pre optimálne fyziologické funkcie. Každá bunka v tele potrebuje horčík. Približne polovica zásob horčíka v tele sa nachádza vo vnútri buniek telesných tkanív a orgánov. Druhá polovica sa nachádza v kombinácii s vápnikom a fosforom v našich kostiach a je základnou živinou pre udržanie ich zdravia a sily. Horčík je absorbovaný prevažne v tenkom čreve.

Horčík je dôležitý kofaktor enzymatických reakcií, ktoré vedú k následnému uvoľneniu energie. Je potrebný pri syntéze a metabolizme sacharidov, lipidov, prispieva k optimálnej syntéze nukleových kyselín a proteínov. Taktiež ma dôležitú úlohu aj pri prenose signálov. Horčík má významnú úlohu pri udržiavaní správnej nervovej činnosti a pri regulácii kontraktility svalov prostredníctvom transportu iónov vápnika a draslíka.

Horčík zohráva dôležitú úlohu pri zachovaní zdravého srdca a kardiovaskulárneho systému. Pomáha riediť krv, uvoľňuje cievy a mierne znižuje krvný tlak. Horčík pomáha odstraňovať únavu a vyčerpanie, pozitívne ovplyvňuje duševnú rovnováhu. Optimalizuje činnosť nervového systému, správne svalové napätie, napomáha zdravému rastu a zachovaniu kostí a zubov. Zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek, a bielkovín

Nedostatok horčíka nie je v bežnej populácii ničím nezvyčajným. Jeho nedostatok horčíka môže viesť k strate kontroly nad kontrakciou a relaxáciou svalov. Môže tiež viesť ku kalcifikácii mäkkých tkanív zároveň abnormálnemu metabolizmu vápnika a draslíka.

Balenie

90 tabliet

Dávkovanie

dospelí – 1 tableta denne s jedlom alebo sa poraďte s lekárom.

Zloženie

Každá tableta obsahuje:
Horčík – magnézium (oxid, glukónan, mliečnan) 250 mg
(66,6 % Odporúčanej dennej dávky vo výživových doplnkoch)

Ďalej obsahuje: celulóza (nosič), rastlinná kyselina stearová (povlaková látka), modifikovaná celulózová guma (nosič), rozpustná celulóza (povlaková látka), oxid kremičitý (emulgátor), hydroxypropylcelulóza (povlaková látka)

Upozornenie

V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť tráviace ťažkosti, napr. hnačka. Uchovávajte pri teplote 15 °C – 25 °C, mimo dosah malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.


Rozdelenie podľa zloženia

Diétne obmedzenia

Jamieson Horčík 250mg 90tbl.

Kód: 064642027078, Značka: Jamieson

12,90 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok