Jamieson Draslík 100mg s postupným uvoľňovaním 100tbl.

Kód: 064642021373|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Draslík prispieva k udržaniu správneho krvného tlaku, k optimánej činnosti nervového systému a svalov.

Detailný popis

14,20 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie

 Draslík je dôležitý minerál. Je tiež hlavným vnútrobunkovým elektrolytom. Tvorí päť percent celkového obsahu minerálov v tele. Draslík pôsobí ako elektrolyt spolu so sodíkom na reguláciu vodnej (osmotickej) rovnováhy v tele tým, že pomáha regulovať distribúciu tekutín na oboch stranách bunkových stien (draslík pôsobí vnútorne, sodík pôsobí zvonka). Tieto živiny spoločne prispievajú k udržiavaniu správnej acidobázickej rovnováhy a prenosu živín do jednotlivých buniek a z nich.

Draslík je dôležitý pre stimuláciu nervových impulzov pre svalové kontrakcie

a jeho hladina v tele ovplyvňuje činnosť srdcového svalu. Mnohé vedecké štúdie dokazujú, že draslík pomáha, udržiavať normálny krvný tlak a môže prispievať k znižovaniu vysokého krvného tlaku. Draslík sa podieľa na metabolizme buniek, na enzýmových reakciách a na syntéze svalových bielkovín z aminokyselín v krvi. Je tiež dôležitý pre normálny rast, udržiavanie zdravej pokožky, metabolizmus sacharidov a stimuláciu obličiek pri vylučovaní odpadových látok z tela.

Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu ohroziť hladinu draslíka v tele. Medzi tieto faktory patrí dlhodobá hnačka, nadmerné potenie, vracanie, užívanie diuretík (močopudných liekov), ktoré zvyšujú stratu draslíka, rehydratačné terapie, ktoré neobsahujú draslík, chronické ochorenie obličiek, nadmerný príjem alkoholu, kofeínu a programy na zníženie hmotnosti, ktoré zdôrazňujú nízky príjem sacharidov. Medzi prvé príznaky nedostatku draslíka patrí celková slabosť, oslabené reflexy a zhoršená funkcia nervov a svalov.

Jamieson Laboratories pripravuje draslík výlučne s použitím organického glukonátu. Je to rovnaká forma draslíka, aká sa nachádza v potravinách.

Účinky na zdravie:

  • Reguluje rovnováhu tekutín v tele.
  • Podporuje správnu funkciu svalov.
  • Sehrává kľúčová úloha pri metabolizme a prenose (transmisii) nervového impulzu.
  • Pomáhá regulácia srdcovej frekvencie.
  • Podporuje liečbu vysokého krvného tlaku.

Balenie

100 tabliet

Dávkovanie

dospelí – 1 tableta denne s hlavným jedlom. Tableta s postupným uvoľňovaním dodáva telu aktívny draslík počas 6–8 hodín. Pri diéte so zníženým obsahom sodíka alebo užívaní diuretík sa o dávkovaní poraďte so svojím lekárom.

Zloženie

Každá tableta obsahuje:
Draslík (glukónan draselný) 100 mg
(5 % Odporúčanej dennej dávky vo výživových doplnkoch)
Ďalej obsahuje: fosforečnan vápenatý (protihrudkujúca látka), rozpustná celulóza; polyetylénglykol (povlaková látka), celulóza (nosič), sorbitol (sladidlo), rastlinný stearan horečnatý; rastlinná kyselina stearová

Upozornenie

Nevhodné pre deti. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali o užívaní prípravku poradiť s lekárom. Uchovávajte pri teplote 15 °C – 25 °C, mimo dosah malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Rozdelenie podľa zamerania

Rozdelenie podľa zloženia

Jamieson Draslík 100mg s postupným uvoľňovaním 100tbl.

Kód: 064642021373, Značka: Jamieson

14,20 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok