Jamieson Chróm 200 mcg v chelátovej forme 100tbl.

Kód: 064642022882|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Chróm 200 μg v optimálnej, veľmi dobre vstrebateľnej chelátovej forme, prispieva k správnemu metabolizmu výživných látok a k udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi, čím tiež ovplyvňuje nadmernú chuť do jedla. Keďže neobsahuje škrob, lepok a laktózu, je vhodný aj pre osoby s laktózovou intoleranciou, poruchou metabolizmu cukrov, celiatikov a vegetariánov.

Detailný popis

10,60 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie:

 

Chróm je minerál, nazýva sa tiež ,,esenciálny stopový prvok“ pretože je nevyhnutný pre zdravie človeka. Podieľa sa na normálnej funkcii inzulínu. Trojmocný chróm sa nachádza v biologických systémoch a tvorí komplexy s nukleovými kyselinami a bielkovinami. Táto forma je využiteľná pre človeka.

Chrómové doplnky sa často používajú na kontrolu hladiny cukru v krvi pri cukrovke, pomáhajú pri metabolickom syndróme a syndróme polycystických vaječníkov, kontrolujú hmotnosť a zvyšujú svalovú hmotu. Hoci presný mechanizmus účinku nie je známy, predpokladá sa, že Cr3+ je kofaktorom oligopeptidu nazývaného chromodulín. Chromodulín je schopný potencovať účinok inzulínu, čím zlepšuje citlivosť tkanív na inzulín a uľahčuje transport glukózy do buniek.

Výskum naznačuje, že suplementácia chrómom má priaznivý vplyv na kontrolu glykémie u pacientov s diabetom a môže byť dobrou voľbou na použitie spolu s liekmi na cukrovku pre pacientov s diabetom II. typu.

Inzulínová rezistencia v prítomnosti metabolického syndrómu, ako aj bez neho, výrazne zvyšuje riziko kardiovaskulárnych ochorení. Inzulínová rezistencia je prítomná pri dvoch závažných zdravotných problémoch žien; syndróme polycystických vaječníkov (PCOS) a gestačnom diabete. Viaceré štúdie preukázali, že chrómové doplnky zvyšujú metabolický účinok inzulínu a znižujú niektoré rizikové faktory kardiovaskulárnych ochorení, najmä u osôb s nadváhou.

Balenie

100 tabliet

Dávkovanie

dospelí – 1 tableta denne.

Zloženie

Každá tableta obsahuje:
Chróm (chelát s aminokyselinou) ... 200 μg
Referenčná výživová hodnota - 500 %.
Ďalej obsahuje: celulóza (nosič); fosforečnan vápenatý (protihrudkujúca látka); rastlinný stearan horečnatý, modifikovaná celulózová guma (povlakové látky). BEZ GMO, konzervačných látok, umelých farbív a príchutí.

Upozornenie

Uchovávajte pri teplote 15 –25 °C, mimo dosahu detí. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy.


Rozdelenie podľa zloženia

Jamieson Chróm 200 mcg v chelátovej forme 100tbl.

Kód: 064642022882, Značka: Jamieson

10,60 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok