Jamieson Biotín 250 mcg 100tbl.

Kód: 064642022585|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Biotín prispieva k správnej látkovej premene, ktorá je dôležitá pre tvorbu energie, k správnej činnosti nervového systému, k správnej funkcii psychiky, k udržaniu zdravých vlasov a pokožky a k zachovaniu zdravých slizníc.

Detailný popis

7,20 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie

Biotín je vo vode rozpustný vitamín, ktorý patrí do skupiny vitamínov B. Vo veľmi malom množstve sa nachádza v každej živej bunke. V potravinách je biotín viazaný na bielkoviny a v tele sa rozkladá pomocou enzýmu biotinidázy. Uvoľnený biotín sa potom vstrebáva difúziou v črevách. Ľudské telo dokáže absorbovať biotín len v tejto forme, ktorá sa nazýva d-biotín. Biotín 250 μg od Jamiesonu poskytuje d-biotín, jedinú známu metabolicky aktívnu formu tohto vitamínu.

Pre mnohé enzýmy je biotín potrebný ako koenzým pre ich správnu funkciu pri rôznych metabolických činnostiach vrátane glukoneogenézy (produkcia endogénnej glukózy), cyklu kyseliny citrónovej (súčasť procesu výroby energie v bunkách) a syntézy mastných kyselín. Enzýmy obsahujúce biotín, známe ako karboxylázy, zohrávajú dôležitú úlohu pri výrobe energie v metabolizme sacharidov, tukov a bielkovín. Zistilo sa, že biotín stimuluje glukokinázu, pečeňový enzým zodpovedný za zvýšenú syntézu glykogénu, zásobnej formy glukózy, ktorá predstavuje zásobu energie vo svaloch.

Biotín poskytuje výživovú podporu lámavým nechtom. Je dôležitou živinou pre zdravé vlasy. Môže zabrániť vypadávaniu vlasov. Okrem toho, keďže sa podieľa na metabolizme tukov, biotín môže zlepšiť stav pokožky tým, že pomáha neustále dopĺňať nové kožné bunky.

Súčasný výskum naznačuje, že biotín môže zlepšiť využívanie inzulínu v tele, čím pomáha znižovať hladinu glukózy v krvi nalačno a celkovo zlepšuje reguláciu glukózy v krvi. Tento účinok je prospešný pre osoby s cukrovkou II. typu, ktoré majú problémy s udržaním hladiny cukru v krvi v normálnom rozmedzí. Všetok biotín, ktorý sa v tele nevyužije, sa vylúči. Preto je potrebné, aby sa tento vitamín neustále dopĺňal. Nedostatok biotínu môže mať za následok vypadávanie vlasov a šupinatú dermatitídu, ako aj únavu, depresiu, bolesti svalov, anémiu, zvýšenú hladinu cholesterolu v krvi a kardiovaskulárne problémy. V prípade nedostatku biotínu je narušená tvorba tukov v tele. Tvorba tukov je pre organizmus veľmi dôležitá, pretože membrány všetkých buniek musia obsahovať správne zložky tukov, aby mohli účinne fungovať.

 

Účinky na zdravie:

  • Je nevyhnutnou súčasťou metabolizmu sacharidov, tukov a bielkovín,
  • Zachovává zdravé nechty a vlasy,
  • Zlepšuje schopnosť organizmu využívať inzulín, a tým udržiavať normálnu hladinu glukózy v krvi

Balenie

100 tabliet

Dávkovanie

dospelí – 1 tabletu denne, najlepšie s jedlom

Zloženie

Každá tableta obsahuje:
Biotín 250 μg
(500% Odporúčanej dennej dávky vo výživových doplnkoch)
Ďalej obsahuje: fosforečnan vápenatý, celulóza; modifikovaná celulózová guma (nosič), rastlinný stearan horečnatý; oxid kremičitý (povlaková látka).

 

Upozornenie

Uchovávajte pri teplote 15 °C – 25 °C, mimo dosah detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Rozdelenie podľa zamerania

Rozdelenie podľa zloženia

Jamieson Biotín 250 mcg 100tbl.

Kód: 064642022585, Značka: Jamieson

7,20 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok