Jamieson Vitamín B12 metylkobalamín 250mcg 100tbl.

Kód: 064642020697|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Vitamín B12 prispieva k správnej látkovej premene, ktorá je dôležitá pre tvorbu energie, k správnej činnosti nervového a imunitného systému, k správnej látkovej premene homocysteínu, k odstráneniu stavov únavy a vyčerpania. Vitamín B12 zohráva úlohu v procese delenia buniek a krvotvorby.

Detailný popis

7,80 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie:

Ľudské telo si nedokáže vitamín B12 vytvoriť samo, preto množstvo prijatého vitamínu B12 veľmi závisí od prijatej stravy. Vitamín B12 je prirodzene produkovaný anaeróbnymi mikroorganizmami, ktoré sa bežne nachádzajú v črevnom trakte zvierat. Je dôležité zabezpečiť dostatočný príjem vitamínu B12, najmä ak sme vegetariáni alebo vegáni, pretože tento vitamín sa nachádza najmä v potravinách živočíšneho pôvodu. Odporúčaná denná dávka vitamínu B12 je 2,4 mikrogramu.

Vitamín B12 sa nachádza vo väčšine živočíšnych produktov, nazýva sa aj kobalamín. Je dôležitý pre kardiovaskulárne a kognitívne zdravie človeka. Podporuje tvorbu hemoglobínu - červených krviniek, pomáha zabezpečovať normálnu funkciu nervového systému. Jeho prítomnosť je nevyhnutná pre správne fungovanie nervových buniek a prevenciu neurologických problémov. Reguluje hladinu homocysteínu, ktorý sa tvorí v našom tele a je vážnym rizikovým faktorom pre vznik aterosklerózy. Vitamín B12 zohráva jednu z najdôležitejších úloh pri jeho odbúravaní v krvi. Vitamín B12 je nevyhnutný pre syntézu DNA, čo je kľúčový proces pri raste a obnove buniek. Ovplyvňuje metabolizmus bielkovín a tukov. Pomáha pri ich odbúravaní, čím udržiava metabolickú rovnováhu. Podieľa sa na metabolizme serotonínu a dopamínu. Tieto neurotransmitery sú dôležité pre náladu, pamäť a koncentráciu. Vitamín B12 sa podieľa na tvorbe melatonínu, hormónu, ktorý reguluje spánok, čím prispieva ku kvalitnejšiemu spánku. Chráni pred vznikom vrodených chýb a je nevyhnutný pre správny vývoj plodu počas tehotenstva. 

Pozorovateľnými signálmi nedostatku vitamínu B12 môžu byť zmeny nálady, náhly úbytok hmotnosti alebo pocity necitlivosti končatínU mnohých ľudí trpiacich depresiou sa preukázala nízka hladina vitamínu B12. Doplnenie tohto vitamínu pomáha lepšie zvládať tento problem. Podporuje vitalitu a funkciu mozgu. Výskum naznačuje, že u pacientov, ktorí majú nižšie hladiny vitamínu B12, je vyššie riziko zníženia mozgovej činnosti.

 

Balenie

100 tabliet

Dávkovanie

dospelí 1 tabletu denne s jedlom.

Zloženie

Každá tableta obsahuje:

Vitamín B12 (metylkobalamín) ... 250 μg

10 000 % referenčnej výživovej hodnoty

Ďalej obsahuje: celulóza (zvlhčovadlo), fosforečnan vápenatý (protihrudkujúca látka), rastlinný stearan horečnatý (povlaková látka), oxid kremičitý (protihrudkovacia látka), maltodextrín (objemové činidlo), arabská guma (nosič), rastlinná šťava (farbivo), kyselina citrónová (regulátor kyslosti).

Upozornenie

Nevhodné pre deti. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali o užívaní prípravku poradiť s lekárom. Uchovávajte pri teplote 15 °C – 25 °C, mimo dosah malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Farba tabliet môže varírovať, čo je normálne v dôsledku použitia prírodných ingrediencií.

Jamieson Vitamín B12 metylkobalamín 250mcg 100tbl.

Kód: 064642020697, Značka: Jamieson

7,80 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok