Jamieson Zinok 10mg 100tbl. + DARČEK

Kód: 064642021595|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Zinok prispieva k správnej syntéze DNA, k plodnosti a správnej reprodukčnej a aktívnej poznávacej činnosti, k udržiavaniu zdravých kostí, vlasov, nechtov a zdravej pokožky, k podpore imunitného systému a k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

K produktu je ako darček pribalený Jamieson Vitamín D3 1000 IU 100 tbl.

Detailný popis

6,20 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie

 

Zinok je stopový prvok s hlavnou biologickou funkciou v metabolizmoch: bielkovín, sacharidov, tukov a nukleových kyselín. Je tiež dôležitý pre stabilizáciu membrán a ako súčasť kostného minerálu (apatitu) posilňuje kosti. Zinok sa podieľa na syntéze DNA a RNA a syntéze bielkovín. Zohráva dôležitú úlohu pri imunitných reakciách, hojení rán, rozmnožovaní, raste, chuti a čuchu, zrážaní krvi, funkcii štítnej žľazy a pôsobení inzulínu. Nedostatok zinku ovplyvňuje najmä nervový, reprodukčný systém a imunitu.

Zinok oživením týmusu a tvorby bielych krviniek posilňuje imunitu. Podporuje tvorbu, dozrievanie a aktivitu leukocytov. Stimuláciou imunitného systému pomáha zinok chrániť pred mykotickými ochoreniami a rôznymi infekčnými ochoreniami, ako sú zápal spojiviek a zápal pľúc. Zinok pomáha proti príznakom bežného prechladnutia a chrípky. Pôsobí viacerými spôsobmi: zabraňuje tvorbe a rozmnožovaniu vírusov, prechladnutia, môže sa viazať na vírus, tým narušiť jeho schopnosť preniknúť do buniek najmä v dýchacom systéme (nos, hrdlo, pľúca), tým, že sa stabilizuje vo vnútri buniek, znižuje možnosť vírusov preniknúť do buniek a stimuluje antivírusovú aktivitu. 

Príznakmi jeho nedostatku sú strata chuti a čuchu, tenké a lámavé nechty s bielymi škvrnami, neuspokojivý rast u detí, vypadávanie vlasov, vysoká hladina cholesterolu, zvýšená náchylnosť na infekcie, predĺžené hojenie rán, sterilita, vyrážky a lézie na koži.

Balenie

100 tabliet

Dávkovanie

Dospelí 1 tableta denne. Užite s časovým odstupom niekoľkých hodín pred alebo po užití iných výživových doplnkov a liekov.

Zloženie

Každá tableta obsahuje:
Zinok (glukónan zinku) 10 mg
(100 % Odporúčanej dennej dávky vo výživových doplnkoch)

Ďalej obsahuje: celulóza; hydrogénfosforečnan vápenatý (nosič), modifikovaná celulózová guma (nosič), rastlinný stearan horečnatý (povlaková látka)

Upozornenie

Užívanie zinku môže spôsobiť deficienciu medi. Uchovávajte pri teplote 15 °C– 25 °C, mimo dosah malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Jamieson Zinok 10mg 100tbl. + DARČEK

Kód: 064642021595, Značka: Jamieson

6,20 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok