Jamieson Železo v tekutej forme 200 ml

Kód: 064642092182|Značka: Jamieson

Výživový doplnok s lahodnou ovocnou príchuťou

Železo v tekutej a vysokovstrebateľnej organickej forme glukonátu prispieva ku správnej funkcii imunitného systému, podporuje tvorbu červených krviniek, hemoglobínu, energie, prenos kyslíka v tele a prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy. Bez soli (NaCl), cukru, lepku, laktózy, umelých farbív, umelých aróm a konzervačných látok.

Detailný popis

14,80 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Novinka

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie

Železo v tekutej a vysoko vstrebateľnej forme organického glukonátu s lahodnou citrusovou príchuťou tropického ovocia prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, podporuje tvorbu červených krviniek, hemoglobínu, energie, prenosu kyslíka v tele a prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Neobsahuje soľ (NaCl), cukor, lepok, laktózu, umelé farbivá, umelé arómy a konzervačné látky.

Štúdie uvádzajú, že počas tehotenstva si plod ukladá železo dostupné od matky. Počas dojčenia nie je sérové železo dieťaťa závislé od hladiny sérového železa matky. Je zrejmé, že tento minerál sa do materského mlieka nedostáva a následne ani dieťaťu.

Nedostatok železa v tele najčastejšie vedie k anémii alebo chudokrvnosti. Ide o stav, keď telo nie je schopné zásobovať rôzne orgány a ich časti dostatočným množstvom okysličenej krvi v dôsledku nedostatku hemoglobínu.

Príznaky nedostatku železa

  • Únava a slabosť
  • Bledá pokožka
  • Dýchavičnosť
  • Suché vlasy a pokožka
  • Studené ruky a nohy 

Medzi potraviny bohaté na hemové železo patria napr: morské plody (mušle, ustrice a slávky), červené mäso (hovädzie, jahňacie, zverina a bravčové), pečeň (kuracia alebo hovädzia), ryby (sardinky, halibut, treska, losos a tuniak), hydina (kuracie a morčacie).

Medzi potraviny bohaté na  železo patria: vajcia, sušené ovocie, ako sú marhule, slivky a hrozienka, obohatené obilné výrobky, ako sú cereálie a cestoviny, strukoviny, ako je fazuľa, šošovica, hrach a sója, niektoré druhy zeleniny, ako je špargľa a špenát

Balenie

200 ml

Dávkovanie

Deti od 6 rokov – 1 čajovú lyžičku (5 ml) denne s jedlom, staršie deti od 12 rokov a dospelí – 1 – 3 čajové lyžičky (5 – 15 ml) denne s jedlom. U mladších detí sa poraďte s lekárom. Užívajte niekoľko hodín pred alebo po užití iných liekov alebo výživových doplnkov.

Zloženie

Každá čajová lyžička (5 ml) obsahuje:
Elementárne železo (glukonát železnatý) ..... 10 mg
(71,43 % referenčnej výživovej hodnoty)

Ďalej obsahuje: xylitol, glykozidy steviolu (sladidlá); kyselina citrónová (zvýrazňovač chuti); prírodná aróma (tropický citrus); sorban draselný (antimikrobiálna látka); xantánová guma (zahusťovadlo).

Upozornenie

Uchovávajte pri teplote od 15 do 25 °C, mimo dosahu detí. Výživový doplnok obsahuje železo, ktorého nadmerná dávka predstavuje vážne riziko poškodenia zdravia dieťaťa. Pri výskyte precitlivenosti prestaňte používať. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy.


Rozdelenie podľa zloženia

Jamieson Železo v tekutej forme 200 ml

Kód: 064642092182, Značka: Jamieson

14,80 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok