Jamieson Železo 35mg s postupným uvoľňovaním 60tbl.

Kód: 064642020659|Značka: Jamieson

Výživový doplnok

Železo prispieva k správnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu.

Detailný popis

7,60 €

Skladom, odosielame ihneď

Skladom, odosielame ihneď

Počet kusov

Informácie o produkte

Doplňujúce informácie

 

Železo s postupným uvoľňovaním prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, podporuje tvorbu červených krviniek, hemoglobínu, energie, prenosu kyslíka v tele a prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania. Neobsahuje soľ (NaCl), cukor, lepok, laktózu, umelé farbivá, umelé arómy a konzervačné látky.

Štúdie uvádzajú, že počas tehotenstva si plod ukladá železo dostupné od matky. Počas dojčenia nie je sérové železo dieťaťa závislé od hladiny sérového železa matky. Je zrejmé, že tento minerál sa do materského mlieka následne sa dieťaťu nedostáva.   

Nedostatok železa v tele najčastejšie vedie k anémii alebo chudokrvnosti. Ide o stav, keď telo nie je schopné zásobovať rôzne orgány a ich časti dostatočným množstvom okysličenej krvi v dôsledku nedostatku hemoglobínu.

Vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa,

Príznaky nedostatku železa

  • Únava a slabosť 
  • Bledá pokožka
  • Dýchavičnosť
  • Suché vlasy a pokožka
  • Studené ruky a nohy

Medzi potraviny bohaté na hémové železo patria napr.: morské plody (mušle, ustrice a slávky), červené mäso (hovädzie, jahňacie, zverina a bravčové), pečeň (kuracia alebo hovädzia), ryby (sardinky, halibut, treska, losos a tuniak), hydina (kuracie a morčacie).

  •  

Medzi potraviny bohaté na nehémové železo patria: vajcia, sušené ovocie, ako sú marhule, slivky a hrozienka, obohatené obilné výrobky, ako sú cereálie a cestoviny, strukoviny, ako je fazuľa, šošovica, hrach a sója, niektoré druhy zeleniny, ako je špargľa a špenát.

Balenie

60 tabliet

Dávkovanie

Dospelí: 1 tableta denne s jedlom. Užite s časovým odstupom niekoľkých hodín pred alebo po užití iných výživových doplnkov alebo liekov.

Zloženie

Každá tableta obsahuje:
Železo (glukónan železnatý) 35 mg (250% Odporúčanej dennej dávky vo výživových doplnkoch)
Ďalej obsahuje: celulóza (nosič), rozpustná celulóza (objemové činidlo), sorbitol (zvlhčovadlo), rastlinný stearan horečnatý (povlaková látka).

Upozornenie

Skladujte pri teplote 15°C-25°C. Množstvo železa v tomto výživovom doplnku predstavuje vážne riziko poškodenia zdravia dieťaťa. Uchovávajte mimo dosah malých detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú pre zdravie dôležité. V ojedinelých prípadoch sa môže vyskytnúť zápcha, hnačka alebo zvracanie.

Rozdelenie podľa zamerania

Rozdelenie podľa zloženia

Diétne obmedzenia

Jamieson Železo 35mg s postupným uvoľňovaním 60tbl.

Kód: 064642020659, Značka: Jamieson

7,60 €


Hodnotenie

Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.
Máte otázku?

Kontaktujte nás ohľadne produktu.


 

* Všetky položky formulára sú povinné

Ďakujeme za záujem.

Na Vašu otázku alebo komentár sa pokúsime sa čo najskôr reagovať.

Vrátiť sa na začiatok