banner jamieson odborne clanky pribeh o krill oleji
ilustracne jamieson odborne clanky pribeh o krill oleji Pred 40 rokmi sa vo svete zahájil výskum antarktických kôrovcov, ktoré boli predurčené stať sa daľším veľkým zdrojom bielkovín na svete.
« späť

Príbeh o Krill oleji

10.09.2012

Tlačiť

Pred 40 rokmi sa vo svete zahájil výskum antarktických kôrovcov, ktoré boli predurčené stať sa ďalším veľkým zdrojom bielkovín na svete. Všetci, od Rusov až po Japoncov, sa snažili prísť na ekonomický spôsob, ako dostať kôrovce z antarktických vôd priamo na jedálenský stôl. Keďže sa ukázalo, že mrazené kôrovce nie sú správnou voľbou,výskum sa začal zaoberať inovatívnou myšlienkou - loviť kôrovce pre potenciálne terapeutické využitie z nich získaného oleja. Napriek niekoľkoročnej snahe sa vedcom nedarilo získať z kôrovcov olej bez nepriaznivých následkov – zničenia v ňom obsiahnutých živín. Všetko zmenil unikátny extrakčný proces, ktorý zachováva pôvodné vlastnosti v oleji koncetrovaných účinných látok.

Výsledky klinických výskumov, pri ktorých sa kládol dôraz na sledovanie jeho účinkov na predmenštruačné symptómy, hladinu cholesterolu alebo zápal a bolesť kĺbov u pacientov, ktorí trpia artritídou, boli pozoruhodné. Z dotazníka, ktorý vypĺňali pacienti zúčastnení klinických štúdií pred i po ich uskutočnení vyplynuli aj ďalšie pozoruhodné účinky oleja. Ich koža žiarila, vlasy a nechty vyzerali lepšie, pociťovali viac energie, zlepšili sa ich kognitívne schopnosti a dokonca mali aj menej vrások.

Podľa mnohých účastníkov štúdie je 100% čistý olej z antarktických kôrovcov úžasný prírodný liek. Ako môže tento olej (predávaný pod názvom Jamieson OmegaRED Super Krill) pomáhať pri toľkých chorobách, ktoré sú úplne odlišné, napríklad srdcových ochoreniach a osteoartritíde? Odpoveď je jednoduchá: Má naozaj silný protizápalový účinok! Výskumy ukazujú, že spoločným menovateľom mnohých chronických ochorení – predmenštruačného syndrómu, srdcových ochorení, artritídy, Crohnovej choroby a mnoho ďalších - je zápal. Štúdie potvrdili, že vďaka vysokoúčinným antioxidantom nachádzajúcim sa v oleji a jeho jedinečnej molekulárnej štruktúre, ktorá transportuje EPA a DHA priamo do buniek, čistý olej z antarktických kôrovcov často pomáha znižovať zápal účinnejšie ako niektoré lieky predpísané lekárom.

Výskum oleja extrahovaného z antarktických kôrovcov stále pokračuje a neustále sa hľadajú nové možnosti jeho využitia – od ochrany pokožky pred pôsobením škodlivého UVB žiarenia až po pomoc deťom s poruchou pozornosti a hyperaktivity. Pracovníci výskumu Jamieson Laboratories spolupracujú s tímom NASA na pridávaní Krill oleja do stravy astronautov na zabezpečenie dostatočného príjmu živín. A sami často žasnú nad tým, ako kôrovce veľkosti 6 mm žijúce v najvzdialenejšej časti sveta, môžu mať taký potenciál na zlepšenie kvality ľudského života. Teší nás preto, že vám ako prví môžeme predstaviť prípravok Jamieson OmegaRED Super Krill.