jamieson odborne clanky vitaminovi anjeli
jamieson odborne clanky vitaminovi anjeli2 Nakupujete Jamieson pre zdravie Vašej rodiny, ale svojím nákupom sa zároveň delíte o vitamíny a prispievate k zlepšeniu zdravia dieťaťa v núdzi.
« späť

„Podeľte sa o zdravie“ je späť!

21.06.2016

Tlačiť

Nakupujete Jamieson pre zdravie Vašej rodiny, ale vedeli ste, že svojím nákupom sa zároveň delíte o vitamíny a prispievate k zlepšeniu zdravia dieťaťa v núdzi prostredníctvom partnerstva Jamiesonu a Vitamínových anjelov?

Za každý nákup špeciálne označených produktov od 1. mája do 30. júna Jamieson daruje dieťaťu v núdzi vitamíny, ktoré menia život.

Foto © Sophia Billikopf Vitamin Angels

Nedostatok vitamínu A je medzinárodným zdravotným problémom, môže oslabiť imunitný systém a viesť k vážnym ochoreniam. Len dve dávky vitamínu A ročne podané deťom vo veku do 5 rokov môžu pomôcť predísť tomuto nedostatku a jeho život ohrozujúcim dôsledkom.

Pomôžte nám dosiahnuť náš cieľ: pomôcť 500 tis. deťom! Už dnes hľadajte v obchodoch špeciálne označené produkty.

Kto sú Vitamínoví anjeli?

Vitamínoví anjeli je nezisková organizácia založená v roku 1994 s cieľom zabezpečiť pre rizikové obyvateľstvo v núdzi – konkrétne tehotné ženy, čerstvé mamičky a deti do 5 rokov – prístup k život meniacim vitamínom a minerálom. O nich a ich práci, ktorá mení životy, sa môžete dozvedieť viac kliknutím sem.

Tým, že podporíte partnerstvo Jamiesonu a Vitamínových anjelov, pomáhate „podeliť sa o zdravie“ s deťmi ako sú...

Julieta: La Paz, vek 4 roky

Štvorročná Julieta je plná energie a lásky. Ona a jej mama Irma žijú spolu s blízkou rodinou v odľahlej horskej obci La Paz v El Salvador. Julieta miluje behanie a rada sa hrá – hlavne so svojou sesternicou Amandou!

Foto © Sophia Billikopf Vitamin Angels

Irma nielenže užívala prenatálne vitamíny počas tehotenstva, zaisťuje tiež, že v súčasnosti Julieta pravidelne dostáva vitamíny. Všimla si, že Julieta nie je tak často chorá ako deti, ktoré neužívajú vitamíny poskytované prostredníctvom pomoci Vitamínových anjelov. Irma je nadšená a hrdá, že jej dcéra je šťastná a zdravá.

Julieta je vzrušená, že začne chodiť do školy, keď dovŕši vek 5 rokov! Irma dúfa, že jej dcéra bude usilovne študovať, aby sa jedného dňa stala učiteľkou alebo doktorkou a bola prínosom pre svoju obec.

Heimy: Libertad Residencial, vek 2 roky

Mimoriadne odvážna 2-ročná Heimy žije spolu so svojou milujúcou rodinou v obci Libertad Residencial v El Salvador. Jej mama a stará mama sa zanietene starajú o jej zdravie; chcú si byť isté, že pôjde do školy, aby mala čo najviac príležitostí, keď vyrastie.

Foto © Sophia Billikopf Vitamin Angels

Jedným zo spôsobov ako podporujú Heimyno zdravie a vývoj je, že ju každých 6 mesiacov privádzajú do miestnej kliniky, kde dostane vitamín A a liečbu na odčervenie. Jej stará mama Virginia hovorí, že odkedy Heimy dostáva túto liečbu, má ešte viacej energie a lepšiu chuť do jedla – zje všetko!

Virginia dúfa, že jej vnučka vyrastie a jedného dňa sa stane odborníčkou s kariérou, ktorú bude milovať.

Jose Alexander: Apaneca, vek 9 mesiacov

Jose Alexander má iba 9 mesiacov a žije so svojou mamou v Apaneca, obci lemovanej viacerými kávovými plantážami v severozápadnom rohu El Salvador. Väčšina ľudí žijúcich v Apaneca – vrátane takmer celej rodiny Joseho Alexandra – pracuje na plantážach pri zbere kávy. Obec má malú kliniku, lekári sú však schopní liečiť len ľahké ochorenia a stavy. Práve z tohto dôvodu je preventívna zdravotná starostlivosť - ako vitamíny a prípravky na odčervenie - v tejto oblasti taká dôležitá.

Foto © Sophia Billikopf Vitamin Angels

Anali, mama Joseho Alexadra, sa dozvedela o distribúcii vitamínov, keď FUSAL, partner programu Vitamínových anjelov, chodil v obci od dverí k dverám, aby sa uistil, že všetky rodiny sú informované o programe a jeho benefitoch. Od veku 6 mesiacov privádzala svojho syna k distribúcii vitamínov. Jeho sladký úsmev a správanie žiarili naprieč stanovišťom distribúcie vitamínov – vyzeral taký zdravý a silný!