banner jamieson odborne clanky b vitaminy a starnutie mozgu
ilustracne banner jamieson odborne clanky b vitaminy a starnutie mozgu Nová štúdia ukazuje, že vitamín B môže pomôcť udržať zdravie mozgu a oddialiť Alzheimerovu chorobu.
« späť

B vitamíny a starnutie mozgu

23.03.2011

Tlačiť

Nová štúdia ukazuje, že vitamín B môže pomôcť udržať zdravie mozgu a oddialiť Alzheimerovu chorobu.

Alzheimerova choroba výrazne ovplyvňuje schopnosť človeka dosiahnuť bežné denné aktivity a má hlboký emocionálny dopad na postihnutých a ich opatrovateľov.

B vitamíny sú nevyhnutné pre správny metabolizmus, imunitný a nervový systém. Optimálne hladiny vitamínov B6, B12 a kyseliny listovej sú obzvlášť dôležité pri rozložení aminokyselín - homocysteín na metionín alebo cysteín. Vysoká hladina homocysteínu je spájaná s kardiovaskulárnymi, kolagénovými a poznávacími ochoreniami. V súvislosti s touto témou, zvýšená hladina homocysteínu môže spôsobiť vaskulárne poškodenia, ktoré môžu byť zahrnuté do vaskulárnej demencie a poškodenia mozgového tkaniva.  

Krása prírodnej medicíny je, že každá živina má potenciál poskytnúť početné zdravotné výhody. Terapeutické dávky výživových doplnkov, napríklad ako vitamín B, ktorý je závislý na sledovaní hladiny krvi a na danom ochorení.

Nedávny výskum bol založený na dávkach, ktoré boli nad hornou hranicou odporučenia: 300x zvyčajná dávka vitamínu B, 4x zvyčajná dávka kyseliny listovej a 15x zvyčajná dávka vitamínu B6. Aj keď sú tieto vitamíny vo vysokých dávkach podporované aktuálnym výskumom, musia byť vykonané ďalšie štúdie pred tým, ako sú dávky bežne predpísané zdravotnými pracovníkmi.