banner jamieson odborne clanky nemusi byt chladno aby ste prechladli
banner jamieson odborne clanky nemusi byt chladno aby ste prechladli2 Ponúkame vám najlepšie spôsoby, ako si udržať zdravie počas jesene.
« späť

Nemusí byť chladno, aby ste prechladli

06.11.2017

Tlačiť

Letné dni plné relaxu už skončili a návrat k jesennej rutine sa nám môže zdať deprimujúci. Či už ide o návrat späť do práce resp. každodenné odprevádzanie detí do školy, jeseň je bezpochyby hektickým obdobím roka, počas ktorého sme vo zvýšenej miere vystavení stresu, ktorý negatívne ovplyvňuje naše celkové zdravie. Napriek tomu, že zima ešte nezačala, zmena ročného obdobia so sebou prináša riziko, že prechladneme a budeme musieť zostať doma. Ponúkame vám najlepšie spôsoby, ako si udržať zdravie počas jesene:

Návrat k základom. Malým deťom, ktoré chodia do školy, neustále pripomíname, aby si umývali ruky a pili veľa vody. Je to veľmi jednoduché, ale účinné – tieto základné opatrenia môžu pomôcť aj nám, dospelým, v prevencii prechladnutia a kašľa. Dôvodom je, že vírusy sa prenášajú dotykom a vzduchom – drobnými kvapôčkami, ktoré sa uvoľňujú pri kašli a kýchaní. Obzvlášť dôležité je pravidelné umývanie rúk teplou vodou a mydlom po dobu minimálne 20 sekúnd. Dostatočná hydratácia zase môže pomôcť zabrániť tomu, aby sa kvapôčky, v ktorých sú prítomné vírusy, dostali do organizmu a vyvolali infekciu. Snažte sa prijať 8 až 10 pohárov tekutín denne prostredníctvom stravy a nápojov, ako napr. voda, čaj a polievka.

Povedzte NIE stresu. Predovšetkým ženy sú náchylné na stres, ktorý vedie k psychickému i fyzickému vyčerpaniu. Stres zároveň odčerpáva základné živiny, ako napr. vitamíny B, čo môže viesť k zníženiu odolnosti voči vírusovým infekciám. Ak chcete minimalizovať účinky stresu, doprajte si 7 až 9 hodín spánku denne, vykonávajte pravidelnú fyzickú aktivitu a nájdite si spôsob, ako ventilovať frustráciu – napr. písanie denníka, meditácia alebo rozhovor s dobrým priateľom.

Nech slnko svieti. Vitamín D, označovaný aj ako „slnečný vitamín“, prispieva k prevencii prechladnutia a chrípky tým, že podporuje imunitný systém v boji proti baktériám a vírusom. Za účelom kompenzácie nedostatku slnečného žiarenia (limituje schopnosť organizmu produkovať vitamín D prirodzeným spôsobom) počas jesenných mesiacov je potrebné užívať 1 000 IU vitamínu D denne.

Podporte imunitu prirodzeným spôsobom. Zdravá strava je jedným z najlepších spôsobov, ako si udržať zdravie a silný imunitný systém. Uistite sa, že vaša strava zahŕňa množstvo potravín bohatých na živiny:

• Jogurty: Obsahujú probiotiká (prospešné baktérie), ktoré potláčajú rast škodlivých baktérií a vírusov v tráviacom trakte.

• Zelený čaj: Obsahuje antioxidanty, ktoré redukujú zápal a pomáhajú telu v boji proti infekcii. Zelený čaj sa tiež započítava do celkového príjmu tekutín!

Ryby: Omega-3 esenciálne mastné kyseliny – prospešné tuky, ktoré sa nachádzajú v rybách, ako napr. losos – pomáhajú zvýšiť odolnosť organizmu proti infekciám.

• Sýtooranžové ovocie a tmavozelená zelenina: Sú plné živín, ako napr. betakarotén a vitamín C. Je veľmi jednoduché pridať ich – či už čerstvé alebo mrazené – do výdatných polievok, šalátov, miešanej zeleniny a cestovinových pokrmov. Zvýšený prísun vitamínu C dosiahnete pomocou výživového doplnku, ktorý skráti trvanie prechladnutia a zároveň zmierni symptómy.

• Cesnak, zázvor, cibuľa a hríby: Skúste ich používať pri varení. Všetky tieto ingrediencie dodajú jedlám skvelú chuť a zároveň podporia váš imunitný systém.

Záchrana v podobe posilnenia imunity. Začínate aj napriek preventívnym opatreniam pociťovať „škriabanie“ v hrdle? Ani v tomto prípade ešte nie je všetko stratené! Echinacea je rastlinný prípravok, ktorý pomôže skrátiť trvanie prechladnutia a chrípky, zmierni symptómy a uľaví od bolesti hrdla. Najvhodnejšie je, ak prípravok užijete do 24 hod. od objavenia sa prvých príznakov. Podporuje produkciu buniek, ktoré bojujú proti infekcii, takže váš organizmus bude lepšie odolávať vírusom, ktoré spôsobujú prechladnutie a chrípku.

Súvisiace produkty

Acidophilus komplex bakteriálnych kultúr 100 tbl.»

Cesnak bez zápachu 500 mg 100 cps.»

Cesnak bez zápachu 500 mg 300 cps.»

Echinacea 1200 mg 120 cps.»

Echinacea 350 mg 90 cps.»

Echinacea s cesnakom a zázvorom 45 cps.»

Flax Omega-3 1000 mg ľanový olej 200 cps.»

Omega 3-6-9 100 cps.»

Omega 3-6-9 200 cps.»

Omega-3 Kids Gummies želatínové pastilky pre deti 60 pas.»

Omega-3 Select 200 cps.»

Omega-3 Select™ mini 200 cps.»

Omega COMPLETE Pure Krill 500 mg 60 cps.»

Omega-3 EXTRA 700 mg 100 cps.»

Omega-3 ULTRA 900 mg 75 cps.»

Omega-3 Vegetarian 30 cps.»

Probiotic 10 miliárd 60 cps.»

Probiotic 30 miliárd 30 cps.»

Probiotic Baby – probiotické kvapky s BB-12® 8 ml»

Probiotic tablety na cmúľanie s jahodovou príchuťou 60 tbl.»

Probiotic zmes 4 bakteriálnych kmeňov 60 cps.»

Super cesnakový olej 1500 mg 100 cps.»

Vitamín C 1000 mg s postupným uvoľňovaním 120 tbl.»

Energy-C 1000 mg s príchuťou pomaranča a mandarínky vrecúška 14x5,4 g»

Vitamín C 500 mg s postupným uvoľňovaním 100 tbl.»

Vitamín C 500 mg tablety na cmúľanie mix troch ovocných príchutí 120 tbl.»

Vitamín C 500 mg tablety na cmúľanie s príchuťou citrusového ovocia 120 tbl.»

Vitamín C 500 mg tablety na cmúľanie s príchuťou čučoriedky 120 tbl.»

Vitamín C 500 mg tablety na cmúľanie s príchuťou hrozna 120 tbl.»

Vitamín C 500 mg tablety na cmúľanie s príchuťou pomaranča 120 tbl.»

Vitamíny C a D3 500 mg/ 500 IU tablety na cmúľanie s príchuťou čerešne 75 tbl.»

Vitamín D3 1000 IU 100 tbl.»

Vitamín D3 1000 IU 240 tbl.»

Vitamín D3 1000 IU kapsuly 180 cps.»

Vitamín D3 1000 IU tablety na cmúľanie s príchuťou čokolády 100 tbl.»

Vitamín D3 1000 IU tablety na cmúľanie s príchuťou pomaranča 100 tbl.»

Vitamín D3 Kids 400 IU tablety na cmúľanie s príchuťou jahody pre deti 100 tbl.»

Zázvor 340 mg 30 cps.»


Najnovšie články

Živiny pre ženy v každom veku

Ženské telo uchováva veľké množstvo genetického materiálu. V každom období života sa...»

Podporte skrytý potenciál vašich detí výživou!

Určite si želáte, aby sa vašim deťom v škole darilo. Všetci...»

Jamieson získal ocenenie expertov Slovak Superbrands 2018!

Komisia expertov Brand Council, programu Slovak Superbrands udelila cenu* Slovak Superbrands...»